PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 14 maja 2017

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja, którą w tych dniach czcimy w szczególny sposób. Dziękujemy Jej za zjawienie fatimskie 100 lat temu. Dziękujemy za orędzie, które do dnia dzisiejszego pomaga nam właściwie ustawiać nasze życie, aby było ukierunkowane na Pana Boga. Jesteśmy wdzięczni Papieżowi Franciszkowi za kanonizację błogosławionych Dzieci Fatimskich – Hiacynty i Franciszka.
  2. Niech wyrazem naszej wdzięczności wobec Maryi będzie trwanie na modlitwie podczas nabożeństw majowych, które celebrujemy w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.
  3. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Niech św. Andrzej Bobola który patronuje parafii we Wszedniu, gdzie dziś o 12.00 jest Suma Odpustowa, będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela.
  4. W środę nowenna do MBNP w łączności z nabożeństwem Majowym o 17.30. Rano nowenna o 8.30 i adoracja do Mszy św. o 12.00. Spowiedź św. od 11.00 do 12.00.
  5. W środę organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód ze sprzedaży elektrośmieci przeznaczony jest na potrzeby polskich misjonarzy. Zużyty sprzęt prosimy przynosić do godziny 10.00 i składować przy wejściu do zakrystii.
  6. W piątek o 18.45 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Włoch w dniach 24.06-3.07.2017r. z dyrektorem biura podróży. Podczas spotkania uregulowana będzie ostatnia rata płatności w złotówkach. Proszę o przekazanie wiadomości wszystkim zainteresowanym.
  7. Z okazji 100 rocznicy objawień fatimskich zorganizowany został konkurs plastyczno – literacki dla dzieci. Prace można oglądać pod chórem. Dziękuję Paniom Katechetkom i dzieciom.
  8. Sprzątanie kościoła przed I Komunią św. będzie w poniedziałek 22.05.2017r. po wieczornej Mszy św. Także w związku z tą uroczystością, która będzie 28.05.2017r. o 10.00, tego dnia Msza św. południowa będzie przesunięta na 12.30.
  9. Dziękuję za przygotowanie procesji różańcowej oraz za udział w niej wszystkich, którzy doceniają wartość Objawień Matki Bożej w Fatimie. Dziękuję sponsorom i zaprzyjaźnionej firmie za prace przy Grocie Matki Bożej. Osoby, które chciałyby ufundować kolejne tablice ze słowami objawień fatimskich, proszę o kontakt z ks. proboszczem. Chcemy, aby prośba NMP o potrzebie codziennej modlitwy i pokuty wypowiedziana do Pastuszków fatimskich 100 lat temu, była realizowana także przez nas każdego dnia.