PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 24 kwietnia 2016

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali. W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.
  2. Przeżywamy dziś Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą i mądrością w czasie naszych podróży.
  3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do 12.00 a następnie Msza św. Od 11.00 do 12.00 okazja do spowiedzi św. Wieczorem Nowenna o 17.30.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz. 17.30, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Zaraz po zakończonym nabożeństwie Msza św.
  5. Dziękuję za zebrane dziś na tacę ofiary, które będą przeznaczone na dokończenie remontu schodów wejściowych do kościoła. Prace rozpoczną się na początku maja.
  6. Ksiądz Prymas Wojciech Polak, w odpowiedzi na prośbę Papieża Franciszka, zarządził zorganizowanie specjalnej zbiórki na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę przed kościołem będą przeznaczone na ten cel.
  7. Ksiądz Prałat Eugeniusz Jaworski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział we Mszy św. Jubileuszowej w niedzielę 17.04.2016r. oraz w pielgrzymce na Jasną Górę. Szczególnie dziękuje za modlitwę i złożone życzenia. Bóg zapłać!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 25 IV – św. Marek, Ewangelista, uczeń i towarzysz misyjnych wypraw św. Pawła, następnie uczeń św. Piotra, którego naukę przedstawił w swojej Ewangelii;
  • 29 IV – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, Doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.