PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 29 kwietnia 2018

1. Dziś w Gnieźnie trwają doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha. Niech duchowa i modlitewna łączność z pielgrzymami przybywającymi do grobu świętego Męczennika będzie wyrazem naszej jedności z Kościołem Gnieźnieńskim.
  2. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.
  3. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
  4. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17.30.
  5. W środę 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.
  6. W środę nowenna do MBNP tylko o 8.30. We wszystkie środy maja nowenna będzie tylko o 8.30 a o godzinie 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
  7. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte tak, jak w niedziele. W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Spowiedź św. od 15.00. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nabożeństwo pierwszopiątkowe i Komunia św. wynagradzająca o 16.00.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa fatimskiego o godz. 7.15. Chorych odwiedzimy od 9.00.
  10. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w środę od 9.00 do 11.00 i w piątek od 15.00 do 17.00.
  11. Organizujemy wyjazd na spotkanie na Lednicy w sobotę 2.06.2018r. o 7.00. Zapisy biurze parafialnym i u ks. Tomasza. Koszt przejazdu wraz z pakietem pielgrzyma – 25 zł.
  12. Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Elżbietę Owczarzak i śp. Halinę Jędrzejewską. Wieczny odpoczynek…