PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 marca 2018

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Dziś zbieramy ofiary do puszek na rzecz osób starszych, które mają problemy z wykupem koniecznych leków. Niech będzie to nasza wielkopostna jałmużna.
    Dziś o 15.00 w domu parafialnym kolejne spotkanie w ramach katechezy dla narzeczonych.
  2. Od dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Prowadzi je ks. Andrzej Mucha, pallotyn z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Nauki będą podczas wszystkich Mszy św. w niedzielę a w poniedziałek, wtorek i środę o 18.00. Ofiary składane w dni powszednie rekolekcji będą przeznaczone na potrzeby wspólnoty pallotyńskiej. W tym samym czasie będą rekolekcje dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 3 prowadzone przez ks. Tomasza Niedbalskiego i Panie Katechetki: Jolantę Wudzińską i Marię Dziennik-Kowalską. Módlmy się o Dary Ducha Świętego dla rekolekcjonistów i uczestników.
  3. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 15.30; dla wszystkich o 17.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30.
  4. W środę o 19.00 w domu parafialnym odbędzie się zebranie pielgrzymów wybierających się do Ziemi Świętej w dniach 11-18.04.2018r. Na tym zebraniu proszę uregulować resztę płatności w walucie (130$). Są jeszcze wolne miejsca.
  5. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na adorację w czwartek o 17.00.
    W czwartek po Mszy św. na plebanii odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.
  6. W piątek spowiedź św. z udziałem kapłanów dekanatu. Przed południem od 10.00 do 11.30. Po południu od 16.00 do 17.00 oraz od 19.00 do 19.45. Przy okazji spowiedzi św. będziemy rozprowadzać stroiki wielkanocne i palmy. Spowiedzi w naszym mieście będą jeszcze: w parafii pw. Św. Faustyny w środę; w Farze w czwartek i w Klasztorze w sobotę.
  7. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. W kruchcie kościoła będzie można nabyć gałązki palmowe oraz stroiki wielkanocne.
  8. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w dekanatach, aby świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Zapraszamy młodzież o 14.00 na Eucharystię, po której udamy się do klasztoru na spotkania w grupach. Następnie będzie adoracja i błogosławieństwo. Zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania.
  9. W przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem będziemy zbierać ofiary na kwiaty do grobu pańskiego.
  10. Chorych z Sakramentami św. odwiedzimy w sobotę w czasie Oktawy Wielkanocy, tj.7.04.2018r.
  11. Dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie zaprasza uczniów gimnazjów i szkół podstawowych, ich rodziców, nauczycieli oraz wychowawców na „Dni Otwarte” w sobotę 24.03.2018r. od 9.00 do 13.00.