PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2 kwietnia 2017

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego, który nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 15.30 – zapraszam szczególnie dzieci komunijne; dla wszystkich o 17.30. Gorzkie żale w niedzielę o 17.30.
  2. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne łaski.
  3. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. W tym tygodniu przeżywać będziemy spowiedź św. w parafiach dekanatu. W poniedziałek: w Kołodziejewie, Słaboszewie, Trlągu i we Wszedniu; we wtorek w Parlinie i w Dąbrowie; w środę w Palędziu i Niestronnie; w czwartek w Farze i w św. Faustyny w Mogilnie; w sobotę w Klasztorze. Szczegóły w gablocie. W naszej parafii będzie w piątek od 10.00 do 11.30; 16.00 do 17.00 i od 19.00 do 19.45.
  4. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. W biurze parafialnym oraz w zakrystii można nabyć świece wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na cele Caritas. W sklepach Intermarche i Pana Kranca oraz przy balaskach w kościele wystawione są kosze na artykuły dla najbardziej potrzebujących. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego, który można odebrać pod chórem.
  5. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Od 9.00 do 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. o 12.00. Spowiedź od 11.00 do 12.00.
  6. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy palmy. Gałązki oraz stroiki świąteczne można będzie nabyć w przyszłą niedzielę w kruchcie kościoła. O 10.30 rozwiązanie konkursu dla dzieci na najpiękniejszą palmę, którą każde dziecko przyniesie na Mszę św.
  7. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową sprzed kościoła o 14.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
  8. Dziękuję firmie z Mogilna za użyczenie dźwigu i wymianę przepalonych żarówek na krzyżu kościelnym.
  9. Dziś po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na kwiaty i wystrój grobu Pańskiego.
  10. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Zespołu Szkół w Bielicach zapraszają tegorocznych absolwentów gimnazjum oraz ich rodziców na Drzwi Otwarte w sobotę 8.04.2017r. w godzinach 9.00 – 14.00.
  11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Eugeniusz Kwiatkowski i + Marcin Piński. Wieczny odpoczynek…