PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5 marca 2017

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 16.00 nabożeństwo drogi krzyżowej dla dzieci; o 17.30 – dla młodzieży i dorosłych, a w niedziele o godz. 17.30 gorzkie żale, podczas których kazania pasyjne będzie głosił Ojciec Grzegorz z mogileńskiego Klasztoru. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  3. Przypominam, że za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
  4. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
    Nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Zachęcamy do składania pisemnych próśb i podziękowań.
  5. Zebranie rodziców dzieci komunijnych będzie w czwartek o 18.30 w domu parafialnym.
  6. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
  7. Ofiary z przyszłej niedzieli składane na tacę przeznaczamy na cele inwestycyjne.
  8. Chcemy włączyć się w akcję „Opatrunek na Ratunek”. Dla misyjnych szpitali w Afryce będziemy zbierać: bandaże, gazy, plastry, igły, strzykawki, rękawiczki jednorazowych. Wszystkie te rzeczy prosimy przynosić do biura parafialnego lub do kosza przy balaskach do 29.03.2017r.
  9. Kino WAWRZYN w Mogilnie zaprasza na film o bł. Karolinie Kózkównie pt.: „Zerwany Kłos”. Seanse będą w sobotę 18.03.2017r. o 11.00 i 13.00.
  10. Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” i Parafia MB Królowej Męczenników w Bydgoszczy zapraszają na Misterium Męki Pańskiej pt.: „Ecce Homo” w Niedzielę Palmową 9.04.2017r. Wyjazd autokarem sprzed kościoła MBNP w Mogilnie o 14.00. Powrót około 19.00. Koszt: 12 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  11. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Włoch w terminie: 24.06-3.07.2017r. Zapisy w biurze parafialnym.
  12. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Maria Kwiatkowska. Wieczny odpoczynek…