PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY – 2 kwietnia 2018

1. Dzisiaj i przez cały tydzień oktawy Wielkanocy Kościół świętuje największe i podstawowe prawdy naszej chrześcijańskiej wiary.
  2. Dzisiaj modlimy się za katolickie uczelnie wyższe i wydziały teologiczne w Polsce, a ofiara z tacy przeznaczona będzie na ich utrzymanie.
  3. Dzisiaj przypada 13. rocznica przejścia do domu Ojca papieża Polaka św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jego życie i dzieło.
  4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Codziennie 10 minut przed wieczorną Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia. W piątek o 15.00.
  5. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30.
  6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi o 15.00. Rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Adoracja do 15.45. Następnie nabożeństwo i Komunia św.
  7. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 7.15. Od 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami św.
  8. W niedzielę Miłosierdzia Bożego wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin „Alvira” zapraszamy na Mszę św. o 18.00 oraz na modlitwę po Mszy św. ze śpiewem kanonów z Taize’ w wykonaniu chóru św. Pio z Gniezna.
  9. Zapraszamy wszystkich chętnych na jednodniową pielgrzymkę do Niepokalanowa dnia 28.04.2018r. na I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz wspólnot i osób modlących się za kapłanów. W programie konferencja, Msza św., Oratorium maryjno-kolbiańskie, projekcja filmu „Dwie Korony”. Wyjazd o 5.00. Powrót ok. 2.00. Zapisy w biurze. Koszt: 50zł.
  10. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć najnowszą książkę ks. Prałata Eugeniusza Jaworskiego pt.: „Eucharystia Darem Miłości”. Cena 15 zł.
  11. W ramach wspólnej akcji ze Stowarzyszenie Rodzin zebraliśmy 2170zł, które ofiarowaliśmy najbardziej potrzebującym na wykupienie recept na niezbędne lekarstwa. Bóg zapłać za ofiarność!
  12. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w przeżyciu Wielkiego Tygodnia a szczególnie Świętego Triduum paschalnego oraz Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję za liczne spowiedzi św. i przyjmowane Komunie św. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia tego świętego czasu. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza, lektorom, panom Organistom, chórowi „Immaculata”, chórkowi „Gloria”, Stowarzyszeniu Rodzin „Alvira”, matkom rożańcowym, radnym parafialnym, Panu Kościelnemu. Dziękuję paniom Jolancie Wudzińskiej i Marii Dziennik-Kowalskiej, oraz ks. Tomaszowi za pełne zaangażowania przeprowadzenie rekolekcji dla dzieci szkoły podstawowej. Bóg zapłać wszystkim, którzy wykonali dekoracje świąteczne w naszej świątyni: pani Ewie Witkowskiej, panu Zenonowi Kaszubie, wolontariuszkom, panom z rady parafialnej. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i ofiary.
  13. Polećmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych w ostatnich dniach: Krzysztofa Tomaszewskiego i Jadwigę Wojtkiewicz oraz Zofię Cieloszyk, której pogrzeb będzie w środę o 14.00. Wieczny odpoczynek…