ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA – 26 grudnia 2016

1. Dziś drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, jak to tradycyjnie określamy. Tak naprawdę jednak to cały tydzień następujący po tej uroczystości powinniśmy przeżywać jako jedną długą uroczystość. Stąd tydzień ten nosi nazwę oktawy.
  2. Dzisiejsze święto św. Szczepana, jak i te, które będziemy obchodzić w następnych dniach (27 grudnia – św. Jana Ewangelisty; 28 grudnia – św. Młodzianków; 30 grudnia – Świętej Rodziny), wpisują się w obchody oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zarówno dzisiejsze święto, jak i te w następnych dniach ukazują nam wielką prawdę, że Chrystus, który narodził się w Betlejem, zaprasza nas do współpracy w dziele zbawienia.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgicznego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia w naszej Parafii. Dziękuję Panom Organistom, Chórkowi „Gloria”. Chórowi „Immaculata”, służbie liturgicznej lektorów i ministrantów oraz wszystkim, którzy przygotowali świątynię: Pani Ewie Witkowskiej, Panu Mieczysławowi Sipowi wraz z członkami rady parafialnej i wolontariuszami oraz ofiarodawcom choinek. Dziękuję Panu Kościelnemu, któremu pomagają także wolontariusze a wśród nich Pan Kazimierz Walkowski. Trudno jest wymienić wszystkich imiennie. Niektórzy proszą o anonimowość. Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękuję!
  4. Dziękuję zespołowi charytatywnemu naszej Parafii: Paniom: Barbarze Maciejowskiej, Marii Jankowskiej, Emilii Goślinowskiej, który przygotował 95 paczek żywnościowych dla rodzin wielodzietnych, samotnych, chorych Parafii MBNP w Mogilnie oraz Parafii we Wszedniu. Dziękuję kierownictwu sklepu Inter Marche oraz Panu Krancowi za umożliwienie zbiórki produktów oraz wszystkim ofiarodawcom.
  5. Przypominam, że wizyta duszpasterska, zwana kolędą, rozpocznie się w naszej parafii od dnia 2 stycznia 2017r. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem. Msze św. w dni powszednie w czasie trwania kolędy będą rano oprócz środy, kiedy nowenna do MBNP będzie o 17.30 i Msza św. o 18.00.
  6. Parafia św. Jana Apostoła w Mogilnie zaprasza na odpust we wtorek o 18.00.
  7. Raz jeszcze pragnę życzyć wszystkim naszym Parafianom i ich Gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia.