ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1 stycznia 2017

1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  2. W Betlejem Aniołowie głosili chwałę Pana Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
  3. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte jak w niedziele.
    Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.
  4. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego o 10.30 będzie występ kolędników misyjnych a po każdej Mszy św. do puszek będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Gorąco polecam tę dodatkową składkę ofiarności parafian a Matki Różańcowe i członków Rady Duszpasterskiej proszę o kwestę. Po Mszy św. będzie rozwiązanie konkursu adwentowego dla dzieci.
  5. W Uroczystość Trzech Króli zapraszamy o 16.30 do żłóbka dorosłych i dzieci na wspólny śpiew kolęd i pastorałek z towarzyszeniem Chóru „Immaculata” i Panów Organistów. Tego dnia Bracia Kapucyni organizują orszak Trzech Króli, który zgromadzi się o 15.00 na Rynku i wyruszy do klasztoru, gdzie będzie wspólne kolędowanie. Zapraszamy dzieci, aby przebrały się w stroje Królów ze wschodu i zabrały papierowe serce z wypisanym dobrym uczynkiem, aby je ofiarować Jezusowi.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek-w modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w pierwszy piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. Przypominam dzieciom komunijnym i kandydatom do bierzmowania o spowiedzi i przeżywaniu pierwszego piątku z Komunią św. wynagradzającą. W sobotę nabożeństwo fatimskie o 7.15.
  7. Dyrektor i Rada Pedagogiczna Przedszkola nr 3 w Mogilnie zaprasza na wspólne kolędowanie przy żłóbku z towarzyszeniem parafialnego zespołu „Gloria”, które odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę 8.01.2017r. o 14.00. Natomiast przyszłych przedszkolaków Przedszkole nr 3 zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie adaptacyjne – BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się 14.01.2017r. w godzinach 10.00-12.00 w przedszkolu przy ul. Konopnickiej 15a.
  8. Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu muzyków, absolwentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który będzie w kościele we Wszedniu 14.01.2017r. o 18.00. Informacje w gablocie.
  9. Przypominam, że kolęda, rozpoczyna się w naszej parafii 2 stycznia 2017r. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem. Msze św. w tym tygodniu będą rano oprócz środy, kiedy nowenna do MBNP będzie o 17.30 i Msza św. o 18.00.
  10. U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Życzymy, aby ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny był czasem prawdziwie błogosławionym.
  11. Odwiedziny chorych w drugą sobotę lutego – 11 lutego 2017 r.