SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17 lipca 2016

1. Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.
  2. W środę nabożeństwo nowennowe o 8.30 i 17.30.
  3. W dalszym ciągu można składać deklaracje związane z przyjęciem młodzieży z Kazachstanu. Prosimy o dostarczenie deklaracji do biura parafialnego w Klasztorze do 18 lipca2016r.
  4. Dziękuję za złożone ubiegłej niedzieli ofiary w wysokości 2850zł, które przeznaczamy na remont schodów i wykonanie nowych poręczy.
  5. Dziś po Mszach św. do puszek będziemy zbierać ofiary na zorganizowanie w Mogilnie pobytu dla młodzieży z Kazachstanu, która przybędzie na ŚDM w Krakowie.
  6. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 VII – bł. Czesław, jeden z pierwszych polskich dominikanów, który zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu;
  • 22 VII – św. Maria Magdalena, uczennica Pańska, jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa;
  • 23 VII – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, a także zakonnica i mistyczka, która spisała swoje mistyczne spotkania z Jezusem, stanowiące i dziś inspirację dla wielu chrześcijan.