SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 lipca 2021 roku

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 8.30 i o 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 spowiedź św.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.

4. W piątek po Mszy św. o 8.00 Róże Żywego Różańca zapraszają do modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę będziemy wspomina

św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

6. Zapraszamy do wypożyczania książek o tematyce religijnej i nie tylko z biblioteki parafialnej znajdującej się w kruchcie kościoła. Czynna w środy od 9.00 do 10.00 i w niedziele od 9.30 do 10.30.

7. Parafia p.w. św. Faustyny w Mogilnie organizuje pielgrzymkę do Meksyku w dniach 26.01-7.02.2021r. Szczegóły na stronie parafii: faustyna-mogilno.pl

8. Przypominamy o dezynfekcji rąk i noszeniu maseczki podczas nabożeństw oraz o zachowaniu właściwej kolejności w przystępowaniu do Komunii św. Przed ołtarzem rozdzielamy tylko na rękę a w bocznej nawie – tradycyjnie.

9. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich, którzy muszą pracować w czasie wakacyjnym a szczególnie o rolnikach i pracujących na roli, aby Pan Bóg błogosławił dobrą pogodą i obfitymi plonami.

10. Rusza tzw. ,,akcja dżemik” i zwracamy się z wielką prośbą o wsparcie naszej grupy pielgrzymkowej mogileńskiej brązowej różnego rodzaju dżemami i konserwami. Będziemy bardzo wdzięczni za każdy dar. Składać je można w Klasztorze w biurze parafialnym w godzinach pracy lub w kościele w specjalnie przygotowanym koszu do 27 lipca.

11. Ostatnie spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się w Niedzielę 25 lipca po wieczornej Mszy Świętej, czyli około godziny 19:00 w Klasztorze.

12. W ubiegłym tygodniu odeszła śp. Agrypina Mazurkiewicz. Wieczny odpoczynek…