Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 11 lutego 2018

1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Dziś po Mszy św. o 12.00 udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych wszystkim chętnym.

3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

4. W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które wyjeżdżają na zimowy wypoczynek do Karpacza. Proszę o uregulowanie reszty kosztów wyjazdu.

5. We wtorek o 17.30 Rodzina Fatimska zaprasza na comiesięczne nabożeństwo różańcowe.

6. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.30, 16.00, 18.00. Na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Nowenna do MBNP tylko wieczorem o 17.30.

7. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.30 dla wszystkich. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30.

8. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

9. W niedzielę o 15.00 w domu parafialnym rozpocznie się spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Marek Gajda i śp. Marian Kuśmierczak. Wieczny odpoczynek…