SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 6 maja 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych.
  2. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 17.30.
  3. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Modlitwy o dobre zasiewy (poniedziałek), o uświęcenie pracy ludzkiej (wtorek) i za głodujących (środa) połączymy z nabożeństwem majowym o 17.30.
  4. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.
  5. W środę nowenna do MBNP o 8.30. Po niej adoracja do Mszy św. o 10.00. Od 9.30 okazja do spowiedzi św. O 17.30 nabożeństwo majowe.
  6. W piątek po Mszy św. o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjalnych. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiać będziemy na zakończenie nabożeństwa majowego.
  7. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia we Wszedniu o 12.00 będzie Suma Odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli, którą odprawi ks. Maciej Przygodzki.
  8. W przyszłą niedzielę, 13 maja rozpoczniemy procesje fatimskie. O prowadzenie modlitwy różańcowej o 17.30 proszę Rodzinę Fatimską. Po procesji odmówimy Litanię Loretańską. Proszę o przyniesienie świec.
  9. W związku z uroczystością I Komunii św., która będzie w naszej parafii 27.05.2018r. próby dla dzieci będą w poniedziałek i w piątek od 16.00 do 17.30.
  10. Zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych do uczestnictwa w spotkaniu na Lednicy w sobotę 2.06.2018r. Wyjazd o 7.00. Zapisy biurze parafialnym i u ks. Tomasza. Koszt przejazdu wraz z pakietem pielgrzyma – 25 zł.
  11. Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Łucję Milas , której pogrzeb będzie we wtorek o 13.00. Wieczny odpoczynek…