TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 11 grudnia 2016

1. Dobiegamy połowy Adwentu. Od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.
  3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach opłatka i płonącej świecy Caritasu, które można nabyć w sklepiku, w kruchcie, naszej świątyni. Miejmy też wrażliwe i otwarte serca. W sklepach: Inter Marche i Pana Kranca oraz w kościele przy balaskach wystawione są kosze na żywność i środki czystości dla najbardziej potrzebujących.
  4. Zapraszamy na kiermasz bożonarodzeniowy, który organizuje Chórek Parafialny „Gloria”. W kruchcie kościoła można nabyć: ozdoby choinkowe, stroiki, pierniczki oraz gotowe zestawy prezentowe, przygotowane przez dzieci a także płyty z kolędami.
  5. Ognisko Misyjne rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na cele misyjne.
  6. Dziękuję za ofiary składane dziś na tacę na cele inwestycyjno-remontowe w parafii. Bóg zapłać za ofiary na Kościół na Wschodzie z ubiegłej niedzieli w wysokości 1266zł.
  7. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny.
  8. Roraty w tym tygodniu są w poniedziałek, środę i piątek o 18.00.
  9. We wtorek, 13 grudnia, przypada 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie.
  10. Nowenna do MBNP w środę tylko o 8.30. Zachęcam do składania pisemnych próśb do Matki Bożej. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.
  11. Spowiedź św. adwentowa z udziałem kapłanów dekanatu będzie w najbliższą sobotę:
    rano: 10.00 – 11.30; wieczorem: 19.00 – 20.00.
    Komunia św. będzie co 15 minut.
  12. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Ks. Infułata Jerzego Stefańskiego, który jako liturgista wprowadzi nas głębiej w przeżywanie tajemnicy Eucharystii. Kazania liturgiczne (mystagogijne – wyjaśniające sens liturgii) wygłosi na Mszach św. o 8.30, 10.30.12.00.
  13. W tym roku zapraszamy na Pasterkę, która będzie o 23.00.
  14. Chorych z sakramentami św. odwiedzimy w piątek 23.12.2016r. o 9.00.
  15. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Janina Wojciechowska. Wieczny odpoczynek…