TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 21 stycznia 2018

1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia i wdzięczności wnuków za miłość i przykład wiary.
  2. W środę nowenna do MBNP o 9.00 i 17.30. Po Mszy św. o 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do 9.00. Od 8.00 do 9.00 okazja do spowiedzi św. Zaraz po nowennie o 9.00 będzie Msza św.
  3. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  4. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.
  5. Trwają duszpasterskie odwiedziny tzw. kolęda. Plan kolędy jest w kruchcie oraz na stronie parafii.
  6. Poranne Msze św. odprawiamy o 7.00. Proszę zainteresowanych, którzy zamówili intencje mszalne o sprawdzenie godziny odprawienia Mszy św.
  7. W naszej parafii będziemy przeżywać Święto Rodziny w niedzielę 4 lutego 2018r. o 12.00. Mszy św. będzie przewodniczyć ks. bp Bogdan Wojtuś a homilię wygłosi ks. Franciszek Jabłoński. Po homilii będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich a po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo małżonków i wręczenie okolicznościowej pamiątki. Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy pragną pogłębiać tajemnicę wzajemnej miłości naznaczonej tajemnicą sakramentalną.
  8. W naszej parafii katechezy dla narzeczonych będą od 18.02-25.03.2018r. o 15.00. Terminy katechez w innych parafiach podane są na stronie internetowej: narzeczeni.archidiecezja.pl. Ukończenie tego kursu jest konieczne do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Jednocześnie informujemy, że kursy przedmałżeńskie odbyte przed 2016r. są wystarczające, aby zawrzeć małżeństwo.