TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15 marca 2020 roku

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w Wielkim Poście jest nasze nawrócenie. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Szczególnie w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa zwróćmy się do Bożego Miłosierdzia prosząc o ustanie zarazy i o pokój w naszych sercach. Otoczmy naszą modlitwą chorych oraz tych, którzy zmarli wskutek epidemii a także personel medyczny i opiekuńczy. To niepokojące doświadczenie, które dopuszcza na nas Pan Bóg niech będzie impulsem do przemyśleń i pogłębionej modlitwy oraz umocnienia wiary w Opatrzność i ufności w Boże Miłosierdzie.

2. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych dotyczących ograniczeń wielkości zgromadzeń do maksymalnej liczby 50 osób, prosimy o skorzystanie z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. udzielonej przez Księdza Prymasa i pozostanie w domach, gdzie możemy uczestniczyć w Mszach św. i nabożeństwach wielkopostnych transmitowanych przez telewizję, radio i portale internetowe. Przypominam o przyjmowaniu i przeżywaniu duchowej Komunii św. Jednocześnie zachęcamy do wspólnej modlitwy w rodzinach. Niech odpowiedzialni za rodzinę zachęcają i poprowadzą wspólnie odmawiany różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego i inne modlitwy w intencji ustania pandemii.

3. W związku z ograniczeniem liczby osób uczestniczących w Mszach św. informuję, że pierwszeństwo wejścia do kościoła będą miały osoby związane z odprawianą intencją. Niezależnie od rozwijającej się sytuacji będą odprawiane intencje Mszy Świętych, chyba że zostaną telefonicznie odwołane przez zamawiających. Osoby, które obawiając się zarażenia wirusem nie przyjdą na Mszę św. niech w tym samym czasie modlą się w swoich domach.

4. Msze św. w dni powszednie odprawiane będą tak, jak zwykle. Aby umożliwić wiernym kontakt z Jezusem Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie nasz kościół będzie otwarty w dni powszednie od poniedziałku do soboty od 8.00 do 10.00 oraz od 18.00 do 20.00. Po Mszach św. będzie adoracja i różaniec w intencji o ustanie pandemii koronawirusa, za ofiary choroby oraz za wszystkich opiekujących się chorymi. W tych dniach o 20.00 będzie Msza św. błagalna o ustanie pandemii. W tym czasie na Jasnej Górze Ojcowie Paulini przed wizerunkiem Królowej Polski będą również prosić o ustanie epidemii.

5. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Adoracja do Mszy św. o 11.00.

6. W czwartek w Uroczystość św. Józefa podczas Mszy św. o 18.00 zostanie poświęcona ikona Oblubieńca NMP. Ikona zostanie umieszczona w bocznej kaplicy. Autorem jest Pan Witold Pochylski, któremu dziękujemy za przepiękne przedstawienie św. Józefa. Zawierzajmy w tym trudnym czasie siebie, małżeństwa i rodziny potężnemu Patronowi Kościoła Powszechnego. Kiedy wokół tyle trudności, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

7. Odwołane są wszystkie spotkania duszpasterskie. Biuro parafialne będzie czynne ale zachęcam do telefonicznego kontaktu: 52/315 14 06; 501 582 103.

8. Odeszli do wieczności: śp. Marian Jankiewicz i śp. Halina Karczewska, której pogrzeb będzie we wtorek o 12.00. Wieczny odpoczynek …