TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 stycznia 2020 roku

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

2. Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

3. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii o 8.00 oraz pierwszosobotnim nabożeństwie o 8.30.

6. Chorych odwiedzimy w sobotę od 9.00. Chętnych prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w biurze parafialnym. Przypominam, że sakrament chorych nie jest tzw. „ostatnim sakramentem” a jego przyjmowanie wraz z Komunią św. jest wyznaniem wiary i wyrazem miłości do Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela a jednocześnie sakramentem uzdrowienia.

7. Nowenna przygotowująca do peregrynacji Jasnogórskiej Ikony Matki Bożej w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy Św. o godzinie 18.00.

8. W sobotę będziemy rozbierać świąteczną dekorację w naszym kościele. Osoby chcące pomóc zapraszamy na godzinę 9.00.

9. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów. Dzieci komunijne zapraszamy ze świecami na Mszę św. o 10.30. Prosimy o zabezpieczenie kołnierzykami świec przed rozlaniem gorącego wosku.

10. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu, szczególnie z naszej parafii.

11. Zebranie rodziców i dzieci uczestniczących wyjeździe do Murzasichla będzie dzisiejszej niedzieli po Mszy św. o 18.00 w domu parafialnym. Wyjazd będzie w sobotę 1.02.2020r. o 7.00 sprzed kościoła MBNP w Mogilnie.

12. Do najbliższego piątku w naszej parafii będzie trwa

kolęda. Woda poświęcona jest kruchcie kościoła. Program kolędy w gablocie i na stronie internetowej.

13. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA organizuje zabawę karnawałową 22 lutego 2020 r. w restauracji BOSS. Koszt 250 zł od pary. Bilety w biurze parafialnym i u Pani Danuty Lorczak.

14. Przy kościele trwają prace przy układaniu kostki brukowej na drodze procesyjnej i na parkingu przy kościele od strony osiedla przy ulicy Kasprowicza, przy podjeździe dla niepełnosprawnych. Tace z drugich niedziel miesiąca będą przeznaczone na spłatę należności za wykonywane prace.

15. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Irena Kachnowicz, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 12.00. Wieczny odpoczynek…