TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 11 listopada 2018

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Przed każdą Mszą św. ministranci będą rozdawali przygotowane przez siebie kotyliony w barwach narodowych.

W ramach miejskich obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości wraz z Władzami naszego Miasta zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny o 10.30. Po Mszy św. przy naszym kościele posadzimy Dąb Niepodległości i o 12.00 odśpiewamy wraz z wszystkimi rodakami Hymn Polski a następnie w przemarszu udamy się na mogileński cmentarz na dalsze uroczystości przy mogile Powstańców Wielkopolskich.

Dziękuję Panu Adamowi Kowalskiemu za dostarczenie do naszej parafii przekazanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej flagi narodowej.

Dziękuję wszystkim, którzy w sobotę przez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych uczcili setną rocznicę niepodległości.

3. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

4. We wtorek 13 listopada Rodzina Fatimska zaprasza na modlitwę różańcową o 17.30.

5. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. o 10.30.

6. W sobotę o 11.00 zebranie ministrantów. Obecność obowiązkowa.

7. Wypominki roczne można składać w biurze parafialnym. Będziemy modlić się za wymienionych wg nowej listy od środy 5.12.2018r.

8. Przypominam o organizowanej przez naszą parafię pielgrzymce na Maltę, śladami św. Pawła Ap. w dniach 3-10.06.2019r. Wylot z Poznania. Koszt: 3250zł + 120Euro. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą 700zł. Zachęcamy do pielgrzymowania. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.

9. Kurs przedmałżeński trwa się w klasztorze mogileńskim. Nauki w najbliższe 4 niedziele o 16.00. Ukończenie kursu jest warunkiem przystąpienia do sakramentu małżeństwa.

10. Fara mogileńska zaprasza na koncert organowy w wykonaniu pana Tomasza Padoła w niedzielę 25.11.2018r. o 17.00. Szczegóły w gablocie.

11. Dziękuję za ofiary na kwiaty składane do skarbony pod chórem. Bóg zapłać!