TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12 listopada 2017

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy.
  2. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Dziękuję za indywidualne modlitwy oraz za ofiary składane z tej okazji. Za zmarłych w wymieniankach rocznych na 2018 rok będziemy modlić się podczas nowenny porannej i wieczornej od I niedzieli Adwentu. Można je składać w biurze parafialnym.
  3. W sobotę Parafia p.w. Św. Jana Apostoła-Klasztor, zaprasza na uroczystości ku czci bł. Karoliny Kózkówny w Dąbrówce. Porządek jest następujący:
    – 10.00 – Świadectwo Małgorzaty Hutek w Kinie „Wawrzyn”
    – 11.30 – piesza pielgrzymka do Dąbrówki
    – 13.15 – Eucharystia
    – 14.30 – Agapa (posiłek)
    – 15.30 – Uwielbienie
    Zapraszamy szczególnie młodzież oraz wszystkich chętnych.
  4. W Klasztorze w Mogilnie odbywają się nauki przedmałżeńskie w ramach kursu, który będzie trwał do 10 grudnia. Spotkania w niedziele o 16.00. Przypominam, że odbycie tego kursu jest warunkiem przyjęcia sakramentu małżeństwa.
  5. Kino „Wawrzyn” zaprasza na projekcję filmu pt.: „Dwie Korony”. Jest to opowieść o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego począwszy od dzieciństwa a skończywszy na osadzeniu w Auschwitz. Seanse będą 20, 21 i 24 listopada 2017r o 13.00. Cena biletu: 10 zł.
  6. Dziękuję za ofiary z tacy przeznaczone na cele inwestycyjne.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Reginę Nowak. Wieczny odpoczynek…