TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 23 października 2016

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości modlitwy. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30. O prowadzenie różańca proszę: we wtorek – Matki Różańcowe; w piątek – kandydatów do bierzmowania.
  2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.
  3. W środę nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o 8.30. Adoracja do 12.00. Okazja do spowiedzi św. od 11.00 do 12.00 a następnie Msza św. O 17.30 nabożeństwo różańcowe.
  4. W sobotę zapraszamy na koncert chóralny z okazji Uroczystości Wszystkich i Świętych i Dnia Zadusznego. Wystąpią dwa chóry z Wyrzyska: Canto oraz Wyrzyski Chór Męski, które są laureatami wielu prestiżowych nagród, uzyskanych na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. W programie m.in. Missa Brevis Jana Szopińskiego oraz wiele innych utworów wykonywanych także przez sopran Marcelę Wierzbicką. Początek o 18.00 Mszą św. a następnie o 19.00 Koncert Chóralny i o 20.00 Missa Brevis. Serdecznie zapraszamy i ufamy, że koncert ten wprowadzi nas w głębię duchowego przeżywania Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego! Po koncercie przed kościołem będą zbierane ofiary na organizację występu.
  5. Parafia p.w. Św. Jana Apostoła w Mogilnie serdecznie zaprasza dzieci w niedzielę 30.10.2016r. na Bal Wszystkich Świętych na Rynku o 15.00 a następnie przejście do Klasztoru. Prosimy, aby dzieci przebrały się za wybranego świętego.
  6. W poniedziałek 31.10.2016r., w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych po Mszy św. o 18.00 wyruszymy procesyjnie z modlitwą różańcową na cmentarz. W tę Noc Świętych po drodze będziemy modlić się przez wstawiennictwo polskich świętych. W kaplicy odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Proszę o zabranie ze sobą zapalonych zniczy, które postawimy na grobach naszych zmarłych.
  7. Całoroczną modlitwę za zmarłych tzw. wymienianki roczne będziemy odmawiać podczas nowenny do MBNP w każdą środę o 8.30 i 17.30. Imiona zmarłych z podaniem godziny modlitwy oraz ofiarą można podać w biurze parafialnym. Można także zamawiać wymienianki jednorazowe. W Dniu Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele o 7.00, 8.30 i 18.00 a nabożeństwo za zmarłych i procesja rozpocznie się na cmentarzu Parafii p.w. św. Faustyny o 14.30, po niej Msza św. przy Mauzoleum ks. Piotra Wawrzyniaka. Natomiast w Dzień Wspomnienia Wiernych Zmarłych Msze św. w naszym kościele o 7.00, 8.30, 10.30 oraz na cmentarzu o 16.00. Przypominam o uporządkowaniu grobów i segregowaniu śmieci. Proszę, aby ziemi z doniczek i odpadów organicznych nie wrzucać do kontenera.
  8. Klasztor mogileński organizuje kurs przedmałżeński w dniach od 6 listopada do 11 grudnia 2016r. o 16.00. Odbycie takiego kursu jest obowiązkowe przed zawarciem małżeństwa.
  9. W Markowicach odbywa się III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Szczegóły na plakacie.
  10. W związku z dużym zainteresowaniem 10-dniową pielgrzymką autokarową do Włoch przedłużamy zapisy na drugi autokar. Termin: 24.06-3.07.2017r. Koszt: 2100zł + 120Euro. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą 300 zł. Pozostałą należność można wpłacać w dogodnych ratach po 600 zł w miesiącach: I, III i V 2017r.
  11. Parafia p.w. św. Faustyny w Mogilnie organizuje pielgrzymkę do Hiszpanii w dniach 21-30.04.2017r. Szczegóły na plakacie.