TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 28 października 2018

1. Zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się dziś w domu parafialnym o 16.00. Prosimy o przebranie się za wybranego świętego.

2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17.30.

3. W środę nowenna do MBNP tylko o 8.30. Po niej różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. o 10.30. Msza św. o 18.00 z Uroczystości Wszystkich Świętych.

4. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy. Msze Święte będą o 7.00; 8.30; 10.30; 13.00 – na cmentarzu; 18.00.

5. Tradycyjnie 1 listopada o godz. 13.00 zgromadzimy się na cmentarzu, aby podczas procesji i Mszy Świętej polecać miłosierdziu Bożemu zmarłych, a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Procesja o 13.00 na cmentarzu Parafii Św. Faustyny.

6. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Różaniec za zmarłych do 8 listopada o 17.30

7. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.30; 15.00 na cmentarzu; 18.00. Msze św. o 7.00; 15.00; 18.00 będą w intencji zmarłych wymienianych w wymieniankach jednorazowych.

8. W pierwszy piątek miesiąca, który przypada w Dzień Zaduszny zachęcamy do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny i do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przypominamy dzieciom komunijnym i kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej spowiedzi św.

9. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godz. 7.15. Chorych odwiedzimy od 9.00.

10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie w środę 7 listopada o 19.00. Będą to Zaduszki, czyli modlitwa za zmarłych z rodzin młodzieży. Zapraszamy rodziny kandydatów.

11. Parafia Klasztor w Mogilnie organizuje Święto Młodych z okazji wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny. Zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy. Rozpoczniemy ją o 9.30 przed kościołem MBNP w Mogilnie a następnie przejdziemy do Kina Wawrzyn na koncert, po którym pójdziemy w pielgrzymce do Dąbrówki. Tam będzie Msza św., Agapa i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie około 16.00. Powrót we własnym zakresie. Zapisy u ks. Tomasza i w biurze parafialnym. Szczegóły na plakacie.

12. Organizujemy pielgrzymkę na Maltę, śladami św. Pawła Ap. w dniach 3-10.06.2019r. Wylot z Poznania. Koszt: 3250zł + 120Euro. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą 700zł. Zachęcamy do pielgrzymowania. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.

13. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w klasztorze mogileńskim w niedzielę 4 listopada o 16.00. Ukończenie kursu jest warunkiem przystąpienia do sakramentu małżeństwa.

14. Niech najbliższe dni przeżyte w zadumie i na modlitwie pomogą nam głębiej wejść w tajemnicę Świętych obcowania a duszom czyśćcowym pomogą w osiągnięciu Nieba.