TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 30 października 2016

1. Jeszcze dziś i jutro spotkamy się na nabożeństwach różańcowych. Dziś o 17.30, natomiast w poniedziałek, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych po Mszy św. o 18.00 wyruszymy procesyjnie z modlitwą różańcową na cmentarz. W tę Noc Świętych po drodze będziemy modlić się przez wstawiennictwo polskich świętych ogłoszonych przez papieża Franciszka. W kaplicy odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Proszę o zabranie ze sobą zapalonych zniczy. Nie będzie różańca o 17.30.
  2. Od środy do wtorku 8.11.2016. natomiast rozważanie tajemnic różańcowych połączone będzie z modlitwą za naszych zmarłych, w tzw. wypominkach również o godz. 17.30
  3. Parafia p.w. Św. Jana Apostoła w Mogilnie serdecznie zaprasza dzieci dziś na Bal Wszystkich Świętych na Rynku o 15.00. Prosimy, aby dzieci przebrały się za świętego.
  4. We wtorek, 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu pragniemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. W tę uroczystość będziemy sprawować Eucharystię w kościele o godz. 7.00, 8.30, 18.00.
    Nabożeństwo za zmarłych i procesja rozpocznie się na cmentarzu Parafii p.w. św. Faustyny o 14.30, po niej Msza św. przy Mauzoleum ks. Piotra Wawrzyniaka. Ofiary składane do puszek przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Gnieźnie.
  5. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 8.30, 10.30 oraz na cmentarzu o 16.00. Przypominam o uporządkowaniu grobów i segregowaniu śmieci. Proszę, aby ziemi z doniczek i odpadów organicznych nie wrzucać do kontenera.
  6. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.
  7. Klasztor mogileński organizuje kurs przedmałżeński od przyszłej niedzieli 6 listopada do 11 grudnia 2016r. Spotkania będą o 16.00. Odbycie takiego kursu jest obowiązkowe przed zawarciem małżeństwa.
  8. W pierwszy piątek miesiąca po wspólnej modlitwie za zmarłych – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa; spowiedź pierwszo piątkowa – od godz. 15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego. O 16.00 Komunia św. wynagradzająca NSPJ. Zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci komunijne i kandydatów do bierzmowania. O 17.30 różaniec za zmarłych.
  9. W sobotę różańcowa modlitwa za zmarłych przed wieczorną Mszą Świętą stanowić będzie w tym miesiącu nasze pierwszosobotnie nabożeństwo.
  10. Życzymy wielu Bożych łask wszystkim obchodzącym urodziny i imieniny. Zmarłych: +Bogumiłę Gajda i +Jacka Ziemnickiego pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu.