TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 4 listopada 2018

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

2. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie, do czwartku modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30. Wymienianki jednorazowe można przynosić do zakrystii przed nabożeństwem różańcowym. Roczne składamy w biurze parafialnym.

3. W środę nowenna do MBNP tylko o 8.30. Po niej różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. o 10.30.

4. W środę o 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania połączone z modlitwą za zmarłych z rodzin kandydatów. Zapraszamy rodziny kandydatów.

5. W sobotę o 19.00 w naszym kościele odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, na które wraz z Władzami Mogilna serdecznie zapraszamy.

6. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Przed każdą Mszą św. ministranci będą rozdawali przygotowane przez siebie kotyliony w barwach narodowych.
W ramach miejskich obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości wraz z Władzami naszego Miasta zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny o 10.30. Po Mszy św. przy naszym kościele posadzimy Dąb Niepodległości a następnie w przemarszu udamy się na mogileński cmentarz na dalsze uroczystości przy mogile Powstańców Wielkopolskich.

7. Parafia Klasztor w Mogilnie organizuje Święto Młodych z okazji wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny. Zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy. Rozpoczniemy ją o 9.30 przed kościołem MBNP w Mogilnie a następnie przejdziemy do Kina Wawrzyn na koncert, po którym pójdziemy w pielgrzymce do Dąbrówki. Tam będzie Msza św., Agapa i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie około 16.00. Powrót we własnym zakresie. Zapisy u ks. Tomasza i w biurze parafialnym. Szczegóły na plakacie.

8. Organizujemy pielgrzymkę na Maltę, śladami św. Pawła Ap. w dniach 3-10.06.2019r. Wylot z Poznania. Koszt: 3250zł + 120Euro. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą 700zł. Zachęcamy do pielgrzymowania. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.

9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w klasztorze mogileńskim w dzisiejszą niedzielę 4 listopada o 16.00. Ukończenie kursu jest warunkiem przystąpienia do sakramentu małżeństwa.

10. Dziękuję wszystkim, którzy w tych dniach uczestniczyli w Uroczystości Wszystkich Świętych, modlili się za dusze czyśćcowe i odwiedzili groby bliskich oraz uporządkowali bezimienne i zaniedbane nagrobki. Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przygotowali uroczystości na cmentarzu: Panom Janowi Goślinowskiemu i Ryszardowi Czerwcowi za dbałość o cmentarz i kaplicę; Panu kościelnemu i Panom z rady parafialnej za pomoc w kwestowaniu; Panu Olszakowi za naprawę lampy przy kaplicy.