Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 5 listopada 2017

 1. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Do najbliższej środy o 17.30 modlimy się za zmarłych w naszym kościele na wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii.
 2. W środę Nowenna do MBNP tylko o 8.30. Za zmarłych w wymieniankach rocznych na 2018 rok będziemy modlić się od I niedzieli Adwentu. Można je
  składać w biurze parafialnym.
 3. W piątek po Mszy św. o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjalnych.
 4. W sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. W naszym kościele tego dnia specjalną Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie będziemy sprawowali o godz. 11.00.
 5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 6. W przyszłą niedzielę ofiara z tacy przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
 7. Od dzisiejszej niedzieli w Klasztorze w Mogilnie odbywać się będą nauki przedmałżeńskie w ramach kursu, który będzie trwał do 10 grudnia. Spotkania w niedziele o 16.00. Przypominam, że odbycie tego kursu jest warunkiem przyjęcia sakramentu małżeństwa.
 8. Parafia pw. Św. Jana Apostoła-Klasztor, zaprasza na uroczystości ku czci bł. Karoliny Kózkówny w Dąbrówce w sobotę 18 listopada. Porządek jest następujący:
  – 10.00 – Świadectwo Małgorzaty Hutek w Kinie Wawrzyn
  – 11.30 – piesza pielgrzymka do Dąbrówki
  – 13.15 – Eucharystia
  – 14.30 – Agapa (posiłek)
  – 15.30 – Uwielbienie
  Zapraszamy szczególnie młodzież oraz wszystkich chętnych.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Wilka. Wieczny odpoczynek…