TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 5 listopada 2017

1. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Do najbliższej środy o 17.30 modlimy się za zmarłych w naszym kościele na wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii.
  2. W środę Nowenna do MBNP tylko o 8.30. Za zmarłych w wymieniankach rocznych na 2018 rok będziemy modlić się od I niedzieli Adwentu. Można je
    składać w biurze parafialnym.
  3. W piątek po Mszy św. o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjalnych.
  4. W sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. W naszym kościele tego dnia specjalną Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie będziemy sprawowali o godz. 11.00.
  5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  6. W przyszłą niedzielę ofiara z tacy przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
  7. Od dzisiejszej niedzieli w Klasztorze w Mogilnie odbywać się będą nauki przedmałżeńskie w ramach kursu, który będzie trwał do 10 grudnia. Spotkania w niedziele o 16.00. Przypominam, że odbycie tego kursu jest warunkiem przyjęcia sakramentu małżeństwa.
  8. Parafia pw. Św. Jana Apostoła-Klasztor, zaprasza na uroczystości ku czci bł. Karoliny Kózkówny w Dąbrówce w sobotę 18 listopada. Porządek jest następujący:
    – 10.00 – Świadectwo Małgorzaty Hutek w Kinie Wawrzyn
    – 11.30 – piesza pielgrzymka do Dąbrówki
    – 13.15 – Eucharystia
    – 14.30 – Agapa (posiłek)
    – 15.30 – Uwielbienie
    Zapraszamy szczególnie młodzież oraz wszystkich chętnych.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Wilka. Wieczny odpoczynek…