TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13 listopada 2016

1. Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam
    o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas.
  2. W środę Nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Zachęcam do składania pisemnych próśb i podziękowań kierowanych do naszej Przemożnej Patronki.
  3. Parafia św. Jana Apostoła zaprasza na uroczystości ku czci bł. Karoliny w Dąbrówce w sobotę 19.11.2016r. W programie o 10.00 w kinie „Wawrzyn” spotkanie ewangelizacyjne; o 11.30 wymarsz pieszej pielgrzymki do Dąbrówki i Msza św. o 13.00. Po Mszy poczęstunek i koncert chwały.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jednocześnie zakończy się w tym dniu w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Wydarzeniem zaś, które jak klamra, symbolicznie połączy zakończenie obchodów Roku Miłosierdzia i 1050. rocznicy Chrztu Polski będzie Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, który zostanie dokonany w najbliższą sobotę 19 listopada w Łagiewnikach. Akt ten ponowimy w naszych kościołach parafialnych w niedzielę 20 listopada. Pomocą w duchowym przygotowaniu do powyższych wydarzeń niech będzie nasz udział w nowennie, którą w dni powszednie przeżywać będziemy 15 minut przed poranną i wieczorną Mszą św. i odmawiana codziennie w naszych domach Modlitwa do Jezusa, naszego Króla i Pana, którą można zabrać z ławki.
  5. Pozostało już tylko 6 wolnych miejsc w organizowanej przez parafię 10-dniowej pielgrzymce autokarowej do Włoch. W programie m.in.: Asyż, Rzym, Wenecja, San Giovanni Rotondo, Watykan, oraz nawiedzenie w dniu odpustu Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Termin: 24.06-3.07.2017r. Koszt: 2100zł + 120Euro. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą 300 zł. do 16.10.2016r. Pozostałą należność można wpłacać w dogodnych ratach po 600 zł w miesiącach: I, III i V 2017r.
  6. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie wraz z Komisją Liturgiczną zapraszają na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów. Kurs w archidiecezji gnieźnieńskiej organizowany jest raz w roku. Tegoroczny odbędzie się w sobotę 19 listopada w Centrum Formacyjno-Edukacyjnym w Gnieźnie przy ul. Seminaryjnej 2. Zgłoszenia i szczegóły na stronie internetowej diecezji w zakładce: zapowiedzi wydarzeń.
    Przypominamy, że fotografowie i operatorzy kamer na stałe lub okazjonalnie pracujący w czasie celebracji zobowiązani do ukończenia powyższego kursu, czego potwierdzeniem będzie otrzymanie pisemnego upoważnienia miejscowej władzy diecezjalnej.
  7. Dziękuję za składane dziś na tacę ofiary, które przeznaczone są na sfinansowanie rozpoczętych prac remontowych-inwestycyjnych w naszej parafii.
  8. Zachęcam do lektury kolejnego numeru Przewodnika Katolickiego, który można odebrać u Pana Kościelnego pod chórem.
  9. Życzymy wielu Bożych łask wszystkim obchodzącym urodziny i imieniny. Zmarłych +Sławomira Stoińskiego i +Zbigniewa Kluczyńskiego, którego pogrzeb odbędzie się w środę o 13.00, pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…