TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 listopada 2017

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.
  2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzimy specjalne święto. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
  3. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Tego dnia wspominamy św. Cecylię – Patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji Panom Organistom, członkom Chóru Parafialnego „Immaculata” oraz opiekunom, młodzieży i dzieciom z Chórku „Gloria” życzymy wielu łask Bożych i radości z chwalenia Pana Boga otrzymanymi talentami.
  4. W Klasztorze w Mogilnie odbywają się nauki przedmałżeńskie w ramach kursu, który będzie trwał do 10 grudnia. Spotkania w niedziele o 16.00. Przypominam, że odbycie tego kursu jest warunkiem przyjęcia sakramentu małżeństwa.
  5. Kino „Wawrzyn” zaprasza na projekcję filmu pt.: „Dwie Korony”. Jest to opowieść o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego począwszy od dzieciństwa a skończywszy na osadzeniu w Auschwitz. Seanse będą 20, 21 i 24 listopada 2017r o 13.00. Cena biletu: 10 zł.