TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 1 lipca 2018

1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. o 15.00. Adoracja do 15.45 i Komunia św. Przypominam tegorocznym dzieciom komunijnym oraz kandydatom do bierzmowania o przeżywaniu pierwszych piątków miesiąca poprzez spowiedź św. i Komunię św. wynagradzającą NSPJ. Zachęcam wszystkich do regularnej spowiedzi św.

3. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian w ich domach od 9.00.

4. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w ramach grupy franciszkańskiej w terminie 28.07-6.08.2018r. Zapisy przez stronę internetową pielgrzymki. Spotkanie informacyjne i organizacyjne odbędzie się w niedzielę 15.07.2018r. o 19.00 w mogileńskim klasztorze. Szczegółowe informacje na plakacie, stronie parafii klasztornej i u br. Piotra Krawczyka.

5. Dziękuję wszystkim, którzy minionej środy wzięli udział w uroczystości odpustowej ku czci MBNP. Dziękuję za przygotowanie liturgiczne oraz za życzenia składane z okazji rocznicy święceń ks. proboszcza.

6. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

7. Polecamy Bożemu Miłosierdziu śp. Felicję Żuchowską, śp. Andrzeja Dąbrowskiego oraz śp. Halinę Pikos, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 11.00 i Ryszarda Reicha, którego pogrzeb będzie we wtorek o 11.00. Wieczny odpoczynek…