WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 13 maja 2018

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem.
  2. Dzisiaj 13 maja rozpoczynamy procesje różańcowe. Zapraszamy o 17.30 na prowadzony przez Rodzinę Fatimską różaniec i procesję, na którą proszę zabrać świece.
  3. Dziś łączymy się duchowo ze wspólnotą parafii p.w. Św. Andrzeja Boboli we Wszedniu, która przeżywa dzień swego Patrona. Sumę odpustową o 12.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Maciej Przygodzki.
  4. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać za tydzień w Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego, które jest w naszym kościele codziennie o 17.30.
  5. W środę nowenna do MBNP o 8.30. następnie adoracja do Mszy św. o 10.00. Od 9.30 spowiedź św. O 17.30 nabożeństwo majowe. Przez najbliższe dwa tygodnie nie będzie czynna biblioteka parafialna.
  6. W niedzielę 27.05.2018r. w naszej parafii przeżywać będziemy I Komunię św. W związku z tym informujemy, że Msza św. z udzieleniem po raz pierwszy Komunii św. 78 dzieciom będzie o 10.00.
  7. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
  8. Zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych do uczestnictwa w spotkaniu na Lednicy w sobotę 2.06.2018r. Wyjazd o 7.00. Zapisy biurze parafialnym i u ks. Tomasza. Koszt przejazdu wraz z pakietem pielgrzyma – 25 zł.
  9. Niech zmartwychwstały Pan przyjmie do swej Chwały śp. Łucję Milas, śp.Danielę Łuczak i śp. Marię Kuczma. Wieczny odpoczynek…