ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 15 maja 2016

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy dziś wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
  2. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją na nabożeństwie majowym codziennie o godz. 17.30.
  3. W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi uroczyście potwierdzonemu przez bł. papieża Pawła VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 r. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.
  4. W środę Nowenna do MBNP o 8.30. Adoracja do 12.00 a następnie Msza św. Od 11.00 do 12.00 okazja do spowiedzi św. Wieczorem Nowenna z nabożeństwem majowym o 17.30.
  5. W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu
    i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI. Od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie.
  6. Dziś kończy się okres Wielkanocny. Przypominam o obowiązku każdego katolika spełnienia przykazania kościelnego dotyczącego spowiedzi św. i Komunii św. Wielkanocnej. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed Mszą św. Ten czas trwa do przyszłej niedzieli – Uroczystości Najświętszej Trójcy.
  7. W przyszłą niedzielę dzieci podczas Mszy św. o 10.30 będą przeżywać pierwszą rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź św. dla nich będzie w piątek, 20 maja o 15.00 a następnie próba o 15.30.
  8. W dniu I Komunii św., w niedzielę 29.05.2016r. Msza św. południowa przesunięta zostanie na godzinę 12.30.
  9. Nasza Parafia wspólnie z Parafią p.w. Św. Jana-Klasztor organizuje wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy w dniu 4.06.2016r. Zapisy z wpłatą 30 zł. u Ojca Piotra w Klasztorze i w biurze parafii MBNP w Mogilnie. Liczba miejsc ograniczona. Bliższe informacje na stronie internetowej Lednicy i w gablocie.
  10. Kino ‘WAWRZYN’ zaprasza do obejrzenia filmu pt.: „MŁODY MESJASZ”. To opowieść o dzieciństwie Pana Jezusa. Specjalne seanse będą w sobotę o 11.00 i 13.00. Szczegóły w gablocie.
  11. Dziękuję za zebrane dziś podczas Mszy św. ofiary na rozpoczęty remont schodów wejściowych do naszego kościoła. Prace prowadzi firma Pana Sylwestra Ciejka z Kołodziejewa.
  12. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Wiaczesława z Białorusi. Podczas Mszy św. będzie głosił Słowo Boże a po Mszy św. przed kościołem będzie zbierał ofiary na cele duszpasterskie swojej Parafii.