ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 4 czerwca 2017

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Dziękujemy Ojcu w niebie za dar odkupienia i dziękujemy sobie wzajemnie za gesty dobroci i solidarności. Po Mszy św. okażemy tę solidarność ofiarami do puszek.
  2. W poniedziałek, 5 czerwca, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, które podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.
  3. We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
  4. W środę pamiętajmy w modlitwie o ks. Prymasie w rocznicę Jego ingresu. Nowenna do MBNP o 8.30; adoracja do Mszy św. o 12.00. Spowiedź św. od 11.00 do 12.00. Wieczorem nowenna z nabożeństwem czerwcowym o 17.30.
  5. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też 4 diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.
  6. W sobotę o 5.00 sprzed kościoła wyjedzie pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę.
  7. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele remontowe w naszym kościele. Tego dnia w Inowrocławiu będzie miał miejsce „Marsz Życia i Rodziny”. Początek o 15.00. Szczegóły na plakacie.
  8. W niedzielę 18.06.2017r. o 14.00 przy Hali Sportowej w Mogilnie będzie Festyn Rodzinny, na który zaprasza Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA.
  9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Z tej okazji proszę członków Rady Parafialnej na zebranie w poniedziałek po Mszy św. o 18.00.
  10. W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi rezerwacji grobowców na naszym cmentarzu, informujemy, że istnieje możliwość opłaty za grobowiec rozłożonej na dogodne raty. Szczegóły w biurze parafialnym lub u Pana Jana Goślinowskiego.
  11. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Uroczystości komunijnej w ubiegłą niedzielę. Dziękuję za dar ołtarza, którym jest świecznik paschalny ufundowany wspólnie z rodzicami dzieci, które dziś obchodzą 1 rocznicę I Komunii św.
  12. W czerwcu codziennie (oprócz środy) po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  13. Ks. Prałat Eugeniusz Jaworski dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w pogrzebie jego brata śp. Marka Jaworskiego.
  14. Witamy w naszej parafii Siostrę Wiolettę Sobiesiak ze zgromadzenia Urszulanek, naszą parafiankę, która pracuje na Filipinach. Podzieli się dziś z nami przeżyciami związanymi z Jej pracą Misyjną. W niedzielę, 18 czerwca będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc głodującym na Filipinach.