ks. Marcin Kwiatkowski

ks. Marcin Kwiatkowski Ks. Marcin Kwiatkowski urodził się 3 sierpnia 1978 r. w Inowrocławiu. Dzieciństwo i lata szkolne spędził w ukochanym mieście rodzinnym. Pierwsze cztery lata szkolne uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 4, pozostałe do SP nr 5 w Inowrocławiu.

Od najmłodszych lat związany był ze służbą ministrancką, a później lektorską w rodzinnej parafii Św. Królowej Jadwigi na Rąbinie. Już jako uczeń IV klasy podstawówki rozpoczął pielgrzymowanie do stóp Matki Bożej Częstochowskiej. W sumie pielgrzymował do Częstochowy 22 razy. Kolejne lata jego edukacji przypadają na Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu. Po zdanej maturze w 1997 podjął studia w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Od 2001 roku był przewodnikiem pielgrzymkowym grup z Inowrocławia, Bydgoszczy, Pobiedzisk i Szamocina.

Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk ks. arcybiskupa Henryka Muszyńskiego w Archikatedrze Gnieźnieńskiej 7 czerwca 2003 r.
Pierwszą jego placówką duszpasterską były Pobiedziska, gdzie pracował w latach 2003-2006, następnie przeniesiony został na posługę duszpasterską do parafii w Szamocinie (2006 – 2010). Dekretem ks. abp Henryka Muszyńskiego został mianowany wikariuszem w mogileńskiej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zastąpił tym samym ks. Marcina Holaka. Ks. Marcin Kwiatkowski interesuje się wędkarstwem, sportami siłowymi oraz boksem.

W roku 2011 zrzucił sutannę kapłańską i opuścił naszą parafię.