XIX Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2022 r.

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Okazja do spowiedzi św. od 10.30.
  3. W czwartek adoracja i modlitwa za kapłanów i o nowe powołania od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  4. Róże Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek o 8.30.
  5. Odwiedziny chorych z sakramentami św. w najbliższą na sobotę 13.08.2022r. od 9.00.
  6. Przygotowując się do nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej zapraszamy do modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku (oprócz środy) pół godziny przed wieczorną Mszą św. O prowadzenie proszę lektorów świeckich. W sobotę różaniec o 20.30 a po nim Apel Jasnogórski o 21.00. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego czuwania przed nawiedzeniem.
  7. W kruchcie można nabyć materiały do dekoracji naszych domów i dróg na przyjęcie Matki Bożej Częstochowskiej. Proszę o piękne przystrojenie parafii na to wydarzenie, o wywieszenie flag biało-czerwonych lub biało-niebieskich na każdym balkonie i każdym domu.
  8. Do waszych domów dostarczony zostanie plan nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz zbliżających się rekolekcji. Osoby, które chciałyby pomóc w przekazaniu zaproszeń w swoich blokach i na ulicach, proszę o przyjście do biura parafialnego.
  9. Ze względu na brak zainteresowania odwołujemy pielgrzymkę do Krakowa i Częstochowy.
  10. Trwają zapisy na kolejny turnus w Dziennym Domu Pobytu „Radość Życia”, działającym przy naszej parafii. Zapraszamy do udziału w zajęciach z fizjoterapii, psychologicznych, terapii zajęciowej i w radosnym spędzaniu czasu we wspólnocie. Zapewniamy wyżywienie oraz transport z miejsca zamieszkania na terenie powiatu mogileńskiego.
  11. Szkoła Artystyczna „U Pana Boga Za Piecem” we Wszedniu, prowadzi nabór do klasy I. Szkoła realizuje zajęcia w klasie, fortepianu, skrzypiec, gitary, śpiewu i tańca. W tym roku szkolnym rozpoczynamy dwa nowe kursy, tj.: kurs rysunku, a także prowadzimy nabór kandydatów do chóru młodzieżowego. Egzamin wstępny odbędzie się 26.08, zapisy na egzamin trwają do 23.08. Szczegółowe informacje na plakacie i na fb-kowej stronie szkoły.
  12. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana śp. Janina Krzeszewska. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 7.08.2022r.