Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11 kwietnia 2021 roku

Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar.

1. Dziś o 15.00 w godzinie miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Następnie Msza św.

2. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Pamiętajmy w modlitwach o parze prezydenckiej i pozostałych ofiarach katastrofy.

3. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

4. Członków rady parafialnej i wolontariuszy proszę we wtorek o 9.00 o pomoc w rozebraniu dekoracji grobu pańskiego.

5. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

6. W środę 14 kwietnia obchodzimy święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Polski w 2019r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I, co miało znaczenie dla tworzenia się naszej państwowości.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w czwartek od 18.30 do 20.00.

8. W piątek po Mszy św. o 8.00 Wspólnota Różańcowa zaprasza na wspólną modlitwę.

9. Przyszła niedziela jako Biblijna rozpoczyna obchód Tygodnia Biblijnego.

10. W przyszłą niedzielę 18.04.2021r. o 12.00 Ks. Prałat Eugeniusz Jaworski odprawi Mszę św. z podziękowaniem Panu Bogu w 55 rocznicę święceń kapłańskich. Słowo Boże wygłosi Ks. Infułat Jerzy Stefański. Po każdej Mszy św. tego dnia będzie można odebrać pamiątkowe obrazki. Na jednym z nich znajduje się cudowny medalik Matki Bożej Niepokalanej.

11. Proszę o przestrzeganie dystansu 1,5m i kolejności w przyjmowaniu Komunii św. Najpierw podchodzą przyjmujący na rękę. Jeśli jest dwóch rozdzielających, przed ołtarzem kapłan rozdziela na rękę a w bocznej nawie – tradycyjnie. Do kościoła może wejść 55 osób. Pozostali stojący przed kościołem proszeni są o zachowanie dystansu min. 1.5 metra.

12. Uczestników powstającego przy Parafii p.w. MBNP w Mogilnie Klubu Malucha „Radość Życia”, którzy złożyli już dokumenty rekrutacyjne, w najbliższym czasie poinformujemy o wynikach rekrutacji i terminie uruchomienia placówki.

13. Zainteresowanych wsparciem oferowanym przez Dzienny Domu Pobytu „Radość Życia” – II edycja” prosimy o kontakt z Biurem Parafialnym – tel.: 502 510 567.

14. Proszę o zapoznanie się ze zmianami terminów Mszy św. w bieżącym tygodniu.