II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023 r.

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia przez łaskę sakramentu pokuty i pojednania. Plan spowiedzi w dekanacie mogileńskim jest wywieszony w gablocie i na stronie. W naszej parafii będzie w środę 20.12.2023r.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy można wesprzeć to dzieło, wrzucając ofiary do skarbon przy drzwiach kościoła.

3. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” (duża-18zł; mała-8zł) i poświęconych opłatków po 5zł – dziś także w kruchcie kościoła; przeprowadzana jest zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących w sklepach Intermarche i u pana Kranca przy ul. Kasprowicza oraz w kościele, przy balaskach; w kruchcie można także nabyć sianko wigilijne – ofiary przeznaczone są na potrzeby służby liturgicznej. Pierniczki upieczone przez członków chórku „Gloria” będą do nabycia w przyszłą niedzielę.

4. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA zaprasza do udziału w akcji: „Zostań Świętym Mikołajem”. Wybierając serduszko z imieniem dziecka lub osoby dorosłej możemy przygotować świąteczną niespodziankę. Wybrawszy serduszko oznaczone gwiazdką, prosimy o kontakt telefoniczny, aby wskazać potrzeby osoby, która ma być obdarowana. Podpisane paczki można składać w zakrystii do 18.12.2023.

5. Przypominamy o Mszach roratnych, które są sercem tego okresu: dla dorosłych we wtorek i w czwartek o 6.15 a dla młodzieży i dzieci w poniedziałek, środę i piątek o 18.00. Zachęcajmy się wzajemnie do uczestniczenia w tej formie adwentowego czuwania.

6. W poniedziałek o 18.30 w domu parafialnym będzie się spotkanie opłatkowe lektorów świeckich.

7. W tym tygodniu we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

8. W środę Nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.

9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.30 do 20.00 z okazją do spowiedzi św.

10. Różaniec z Różą Różańcową w piątek o 8.30.

11. Chorych z sakramentami św. odwiedzimy w sobotę 23.12.2023r o 9.00. Nie będzie odwiedzin w styczniu. Chorych spoza stałej listy prosimy zgłaszać w biurze lub w zakrystii oraz u ks. Michała i pana szafarza Janusza.

12. Dziękuję za zbierane dziś przed kościołem ofiary na uregulowanie należności za nowe drzwi do kościoła. Dziękuję Kołu Różańcowemu i Radzie Parafialnej za przeprowadzenie zbiórki.

13. Jeśli ktoś chce ofiarować choinkę ze swego ogrodu do dekoracji kościoła, to proszę o kontakt z biurem parafialnym lub z panem Mieczysławem Sipem. Gdyby ktoś chciał dołączyć do wolontariuszy strojących kościół to zapraszamy w czwartek 21.12.2023r. o 9.00.

14. Msze św. pasterskie będą 24.12.2023r. o 21.00 (dla dzieci) i o 24.00.

15. Kolęda przeprowadzona będzie w tradycyjny sposób od stycznia 2024r. Każdego dnia rano o 7.00 będzie Msza św. w intencji odwiedzanych w danym dniu rodzin. Zapraszamy szczególnie tych, którzy nie mogą przyjąć kolędy. Nie będzie w styczniu Mszy św. o 8.00. Intencje przeniesione zostaną na 7.00.

16. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Kremera, śp. Romana Czerwińskiego i śp. Włodzimierza Grzelaka. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 10.12.2023r.