WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 8 maja 2016

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.
  2. Na nabożeństwo majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru o godz. 17.30
  3. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  4. Jutro także rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią połączoną ze śpiewem litanii loretańskiej.
  5. Trwają przygotowania do przeżycia I Komunii Świętej przez dzieci naszej parafii, która będzie w niedzielę 29.05.2016r. o 10.00. Próby będą w tym tygodniu w poniedziałek i czwartek o 16.30. Natomiast zebranie rodziców w piątek o 19.00 w salce katechetycznej.
  6. W środę Nowenna do MBNP o 8.30. Adoracja do 12.00 a następnie Msza św. Od 11.00 do 12.00 okazja do spowiedzi św. Wieczorem Nowenna z nabożeństwem majowym o 17.30.
  7. W czwartek po Mszy św. o 18.00 na plebanii spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.
  8. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Nabożeństwo majowe i fatimskie z procesją po Mszy św. o 18.00.
  9. W piątek o 19.00 w Domu Parafialnym będzie spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Fatimy w dniach 10-17.06.2016r. Proszę o dostarczenie na to spotkanie pozostałej części należności.
  10. Przypominamy, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed Mszą Świętą można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej
    i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.
  11. Bóg zapłać za zebrane ofiary na pomoc humanitarną dla Ukrainy w wysokości 2 170 zł.
  12. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele remontowe w naszym kościele. Przypominam, że ofiary na cele remontowe nie będą zbierane do puszek, lecz na tacę podczas Mszy św.
  13. Zmarli nasi Parafianie: śp. Zofia Szypura. Pogrzeb będzie w poniedziałek o 12.00 oraz śp. Teodor Grześkowiak. Pogrzeb będzie we wtorek o 14.00. Wieczny odpoczynek…