DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 7 sierpnia 2016

1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do abstynencji.
  2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30.
  3. W środę wyruszymy autokarową pielgrzymką na Jasną Górę. Wyjazd o 6.00 sprzed kościoła w Mogilnie. Wejście i powitanie pielgrzymów będzie około 14.00. O 18.30 będzie Msza św. na wałach. O 21.00 Apel Jasnogórski. Powrót około 2.00. Wyżywienie we własnym zakresie.
  4. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce. Dziękuję przede wszystkim uczestnikom spotkań oraz wszystkim, którzy modlitewnie i poprzez media łączyli się z Papieżem i młodzieżą.
  5. W przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę, podczas których pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
  6. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy.
  7. Zmarłych: + Jerzego Marczewskiego i + Jana Zasadę, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o 12.00 polecajmy Bożemu miłosierdziu. Włączmy w naszą modlitwę także dwie młode kobiety – Klaudię i Patrycję, których ciała wyłowiono z Jeziora Wiecanowskiego. Łącząc się w bólu z ich rodzinami odmówmy: Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 8 VIII – św. Dominik, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje; założył Zakon Kaznodziejski;
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), patronka Europy; dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga;
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła;
  • 11 VIII – św. Klara, która zachęcona przykładem św. Franciszka z Asyżu poświęciła się całkowicie na służbę Bożą.