CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 czerwca 2021 roku

1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem. Zadbajmy, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 8.30 i o 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 spowiedź św.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.

4. W piątek po Mszy św. o 8.00 członkowie Róż Różańcowych zapraszają do modlitwy.

5. Zapraszamy do wypożyczania książek o tematyce religijnej i nie tylko z biblioteki parafialnej znajdującej się w kruchcie kościoła. Czynna w środy od 9.00 do 10.00 i w niedziele od 9.30 do 10.30.

6. Przypominamy o dezynfekcji rąk i noszeniu maseczki podczas nabożeństw oraz o zachowaniu właściwej kolejności w przystępowaniu do Komunii św. Przed ołtarzem rozdzielamy tylko na rękę a w bocznej nawie – tradycyjnie.

7. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli ubiegłej niedzieli w liturgii sumy odpustowej ku czci MBNP. Dziękuję za zorganizowanie zabaw dla dzieci po Mszy św.

8. Zachęcamy do uczestniczenia w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Szczegóły na stronie parafii klasztornej.

9. Jako archidiecezja gnieźnieńska pragniemy podziękować za dar beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia w sobotę 18 września w Gnieźnie. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Parafian, członków grup duszpasterskich i wszystkich chętnych proszę o zgłoszenie gotowości uczestnictwa w biurze parafialnym Parafii p.w. MBNP w Mogilnie do 10 sierpnia 2021r. Zorganizowany będzie wspólny wyjazd na dziękczynienie. Szczegóły w gablocie.

10. Pielgrzymi wyjeżdżający do Grecji zgromadzą się w czwartek o 8.00 przed kościołem MBNP w Mogilnie. Przypominam o zabraniu dokumentów szczepiennych lub testowych i wygenerowanego kodu QR.

11. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich, którzy muszą pracować w czasie wakacyjnym a szczególnie o rolnikach i pracujących na roli, aby Pan Bóg błogosławił dobrą pogodą i obfitymi plonami.

12. W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł długoletni organista w naszej parafii śp. Wacław Flanc. Pogrzeb będzie w parafii Góra k. Inowrocławia o 12.00. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych wspierając słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek…

Dziękczynienie za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Gniezno, 18 września 2021 roku

Z radością oczekujemy na beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 12 września w Warszawie. Ze względu na ograniczenia epidemiczne nie wszyscy będziemy mogli wziąć bezpośredni udział w tej uroczystości. Jako archidiecezja gnieźnieńska pragniemy uwielbić Boga i podziękować za dar beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia w sobotę 18 września w Gnieźnie. Już dziś zapraszam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Parafian, członków grup duszpasterskich i wszystkich chętnych proszę o zgłoszenie gotowości uczestnictwa w biurze parafialnym Parafii p.w. MBNP w Mogilnie do 10 sierpnia 2021r. Zorganizowany będzie wspólny wyjazd na dziękczynienie.

Ramowy program dziękczynienia za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego

10.00 – konferencja: „Jesteście nadzieją ludu, wołającego do Boga…” kard. Stefan Wyszyński, Warszawa 26.06.1960 – ks. prof. dr hab. Bogdan Czyżewski

od 10.00 – możliwość zwiedzania katedry, prezentacje organowe, wystawa w Muzeum AG

11.00 – przygotowanie do Mszy św., spotkanie modlitewne – zespół Nowa Pieśń

12.00 – Msza św.

13.30 – poczęstunek, możliwość zwiedzania katedry, prezentacje organowe, wystawa w Muzeum AG

15.00 – Teatr A: „Życie jest większe od legend”. Spektakl plenerowy, którego premiera miała miejsce przy Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku – klasztorze OO. Franciszkanów, w którym na ponad rok został uwięziony Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński. Spektakl osnuty jest przede wszystkim na „Zapiskach więziennych” Prymasa – starając się tyleż opowiadać losy wybitnego człowieka, co dopytywać o korzenie i tożsamość polskiego społeczeństwa.