CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 lipca 2020 roku

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 spowiedź św.

3. Adoracja najświętszego Sakramentu będzie w czwartek od 19.00 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

4. Członków Rady Parafialnej, Stowarzyszenia Rodzin „Alvira” i Lektorów Świeckich zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego w środę o 19.00.

5. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Także Mogilno może się poszczycić średniowieczną działalnością benedyktyńską, której pamiątką i znakiem jest nasz mogileński klasztor. Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim w Polsce jest Tyniec.

6. Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach w czasie trwającej pandemii. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

7. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek podczas liturgii a także o tym, że najpierw do Komunii św. podchodzą przyjmujący na rękę a po nich ci, którzy pragną przyjmować tradycyjnie. Jeśli jest dwóch rozdzielających Komunię św., to ten przed ołtarzem rozdziela tylko na rękę, natomiast w bocznej nawie – tradycyjnie. Proszę o przestrzeganie powyższych zasad.

8. W czasie wakacji Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku są o 18.00 i 18.30. Intencje koncelebrowane są rozdzielone na osobne Msze św. Proszę o zapoznanie się ze zmianą i o ewentualne uwagi dotyczące godziny odprawianej Mszy św. Przepraszamy za niedogodności.

9. Zmarła nasza parafianka śp. Aleksandra Sieradzka. Pogrzeb będzie w poniedziałek o 14.00. Wieczny odpoczynek…