CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25 kwietnia 2021 roku

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Potrzebujemy wciąż nowych i świętych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Dziś modlitewnie łączymy się z Bazyliką Prymasowską w Gnieźnie, gdzie odbywają się uroczystości ku czci św. Wojciecha, Patrona Polski i naszej Archidiecezji.

2. Zebranie członków rady parafialnej będzie we wtorek po Mszy św. o 18.00 na plebanii a członków Żywego Różańca w środę po porannej nowennie w salce w kościele.

3. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30 z nabożeństwem majowym. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w czwartek od 19.00 do 20.00.

5. W piątek po Mszy św. o 8.00 Róża Żywego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę.

6. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia o 8.00.

7. Chorych z sakramentami św. odwiedzimy w sobotę 8 maja od 9.00.

8. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe po Mszy św. o 18.00, czyli o 18.30, zakończone odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. W środy i niedziele nabożeństwo majowe o 17.30.

9. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. prosimy o przybycie w niedzielę na Mszę św. o 15.00.

10. Proszę o przestrzeganie dystansu 1,5m i kolejności w przyjmowaniu Komunii św. Najpierw podchodzą przyjmujący na rękę. Jeśli jest dwóch rozdzielających, przed ołtarzem kapłan rozdziela na rękę a w bocznej nawie – tradycyjnie. Do kościoła może wejść 55 osób. Pozostali stojący przed kościołem proszeni są o zachowanie dystansu min. 1.5 metra.

11. Zainteresowanych wsparciem oferowanym przez Dzienny Domu Pobytu „Radość Życia” – II edycja” w formie stacjonarnej oraz w domu prosimy o kontakt z Biurem Parafialnym – tel.: 502 510 567.

12. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, do skarbonek i na konto parafialne, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Irena Drygalska. Pamiętajmy o zmarłych parafianach w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.