CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3 maja 2020 roku

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele, aby nigdy nie zabrakło nowych, dobrych i świętych pracowników w Bożej winnicy.

2. Dziś kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących, aby w trudnych czasach panującej epidemii, mieli ufność w przemożną pomoc i wstawiennictwo u Pana Boga NMP Królowej Polski. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

3. W środę Nowenna do MBNP tylko o 8.30. Nabożeństwo majowe w łączności z modlitwą różańcową po Mszy św. o 18.00.

4. W pierwszy czwartek miesiąca podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 do 20.00. będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. W tym czasie spowiedź św.

5. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.

6. W naszym kościele w dni powszednie odprawiamy nabożeństwa majowe po Mszy św. o 8.00 oraz w łączności z modlitwą różańcową o ustanie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa po Mszy św. o 18.00. W niedziele o 17.30. Weźmy udział w modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

7. W naszym kościele jednorazowo mogą przebywać 72 osoby po wliczeniu powierzchni chóru muzycznego. Pamiętajmy przy tym o zachowywaniu odstępu wynoszącego min. 2 m.

8. W pogrzebie w kaplicy cmentarnej może uczestniczyć 8 osób a w ceremonii na cmentarzu – 50 osób z zachowaniem odległości min. 2 m.

9. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek podczas liturgii. Podchodząc do Komunii św. prosimy o zachowanie odległości 2m. Ze względów sanitarnych osoby przyjmujące Komunię św. na rękę podchodzą jako pierwsze a następnie te, które przyjmują do ust.

10. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony pod chórem w niedziele i w dni powszednie oraz na konto Parafii p.w. MBNP w Mogilnie: nr: 61 1240 3246 1111 0010 8547 5860. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca tacę przeznaczymy na spłatę kolejnej raty w wysokości 10.000zł za położenie kostki brukowej przy naszym kościele.

11. Wyznaczyliśmy nowe terminy I Komunii Świętej: 31 maja 2020r. o 10.00 przystąpi 18 dzieci; 27 września 2020r. – 18 dzieci oraz 23 maja 2021r. – 16 dzieci. Rodzice dzieci przystępujących 31.05.2020r. w ciągu najbliższego tygodnia otrzymają drogą elektroniczną bliższe informacje dotyczące organizacji uroczystości komunijnej.

12. Polecamy najnowszą książkę Ks. Prałata Eugeniusza Jaworskiego pt. „Moje Życie darem Boga”. Można ją odebrać w zakrystii i u pana kościelnego. Cena: 20zł.

13. Kościół jest codziennie otwarty od 8.00 do 18.00. Zachęcamy do indywidualnego nawiedzenia Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia.