CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 8 maja 2022 roku

1. Dziś przypada Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie i w niedziele o 17.30. Zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko o godz. 8.30. Adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. od 10.30.

Pierwsza próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o godzinie 16.30 w środę.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania w czwartek od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.

6. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 41. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30 przy grocie a następnie procesja. Prosimy zabrać świece. Podczas nabożeństwa poświęcimy nowe figury Dzieci Fatimskich. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

7. W piątek o 8.30 Apostolstwo Różańcowe zaprasza na wspólną modlitwę.

8.Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA zaprasza na „Rowerowe Majowe”. W każdy piątek maja odwiedzamy na rowerach kapliczki z figurą Matki Bożej w okolicach Mogilna, przy których odprawiamy Nabożeństwo Majowe. Najbliższy wyjazd do Kołodziejewa, w piątek 13 maja, ok. godz. 18.15 sprzed naszego kościoła (trasa ok. 10 km).

Nabożeństwo rozpocznie się ok. godz. 19.00. Szczegóły profilu facebook’owym Stowarzyszenia Rodzin ALVIRA

9. Dziękuję Radzie Parafialnej i wolontariuszom za rozebranie dekoracji grobu pańskiego i ciemnicy. Dziękuję również za pomoc w zbieraniu tacy.

10. Rekolekcje parafialne przeżywać będziemy w dniach 30.05 do 1.06.2022r. o 18.00. Z inicjatywy Stowarzyszenia Rodzin „Alvira” poprowadzi je dominikanin o. Adam Szustak.

11. Pierwsza Komunia św. będzie w naszym kościele 29.05.2022r. o 10.00. Tego samego dnia o 13.00 będzie Msza św. prymicyjna o. Wojciecha Kasprowicza, którego święcenia kapłańskie będą w sobotę 28.05.2022r. O 11.00 w Poznaniu. Organizujemy autokar dla tych, którzy chcą uczestniczyć w święceniach naszego Parafianina. Wyjazd o 9.00. Zapisy w biurze z wpłatą 20 zł.

12. Prosimy o przestrzeganie właściwego sposobu przyjmowania Komunii św.: przed ołtarzem rozdzielamy tylko na dłonie; w nawie bocznej-tradycyjnie.

13. Dziękuję za ofiary z tacy przeznaczone na cele remontowe.