CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 marca 2018

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia.
  2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16.00; dla wszystkich o 17.30. Gorzkie żale w niedzielę o 17.30.
  3. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.
  4. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30.
  5. W czwartek po Mszy św. o 18.00 na plebanii zebranie lektorów świeckich.
  6. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy z mogileńskiego klasztoru w piątek po Mszy św. o godz. 20.00. Z Mogilna zaplanowane są 4 trasy – pierwsza wokół Mogilna – początek w klasztorze i koniec w klasztorze (26 km), druga do Markowic (40 km), trzecia do katedry w Gnieźnie (42 km) oraz czwarta do Lichenia (55 km). Więcej informacji na stronie internetowej Parafii klasztornej oraz na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  7. Zebranie ministrantów będzie w sobotę o 14.00.
  8. W niedziele Wielkiego Postu o 15.00 w domu parafialnym odbywają się nauki przedmałżeńskie.
  9. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii od przyszłej niedzieli prowadzić będzie ks. Andrzej Mucha, pallotyn z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Nauki będą już w najbliższą sobotę o 18.00 oraz podczas wszystkich Mszy św. w niedzielę a w kolejne dni o 18.00. Ofiary składane w dni powszednie rekolekcji będą przeznaczone na potrzeby wspólnoty pallotyńskiej. W tym samym czasie będą rekolekcje dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 3. Módlmy się o Dary Ducha Świętego dla rekolekcjonistów i uczestników.
  10. Zebranie pielgrzymów wybierających się do Ziemi Świętej w dniach 11-18.04.2018r. będzie w domu parafialnym w środę 21.03.2018r. o 19.00. Na tym zebraniu uregulujemy resztę płatności w walucie (130$). Są jeszcze wolne miejsca.
  11. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wspomogliśmy dzieci z ubogich rodzin, natomiast teraz we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodzin ALVIRA w przyszłą niedzielę organizujemy zbiórkę do puszek na rzecz osób starszych, które mają problemy z wykupem koniecznych leków. Są to głównie osoby samotne, które niekiedy nie są w stanie opłacić wszystkich bieżących rachunków. Niech będzie to nasza wielkopostna jałmużna o której mówi Pan Jezus w Ewangelii.
  12. Spowiedź św. z udziałem kapłanów dekanatu będzie w naszej parafii w piątek 23.03.2018r. Przy tej okazji będziemy rozprowadzać stroiki wielkanocne i palmy.
  13. Przy wyjściu z kościoła można zabrać materiały informacyjne przeznaczone szczególnie dla osób starszych, które zakupiły towar na prezentacji lub u akwizytora i pragną z nich zrezygnować. Kampania prowadzona jest przez Kurię Metropolitalną, Inspekcję Handlową i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.