CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14 marca 2021 roku

1. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny.

2. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w czwartek od 18.30 do 20.00.

4. Zapraszamy do śpiewu Koronki do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek o 7.45 a po porannej Mszy św. na różaniec prowadzony przez Rodzinę Różańcową.

5. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. o 8.00, 11.00 i 18.00. Po porannej Mszy św. różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o 11.00.

6. Od najbliższego piątku do Uroczystości Zwiastowania NMP każdego dnia po porannej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o ochronę życia przez wstawiennictwo św. Józefa w ramach Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia.

7. Przy skrzyżowaniu ulic 900-lecia i Kasztanowej stoi figura św. Józefa, która wymaga gruntownej konserwacji. Jeśli któraś z firm budowlanych chciałaby podjąć się tego zadania, proszona jest o zgłoszenie się do biura parafialnego. Chcielibyśmy w Roku Świętego Józefa odnowić jego figurę.

8. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

9. Dziś o 15.00 odbędzie się Msza św. i spotkanie formacyjne przed przyjęciem I Komunii św., które będzie miało miejsce 30 maja 2021r. Proszę o przybycie dziecka z 1 rodzicem lub opiekunem.

10. Bardzo proszę o przestrzeganie właściwej kolejności w przyjmowaniu Komunii św. Najpierw podchodzą przyjmujący na rękę, po nich przyjmujący tradycyjnie. Jeśli jest dwóch rozdzielających, to przed ołtarzem kapłan rozdziela tylko na rękę a w bocznej nawie – tradycyjnie.

11. Do końca marca trwa rekrutacja rodziców dzieci od 1 do 3 roku życia jako uczestników powstającego przy Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie Klubu Malucha „Radość Życia”. Planowany termin otwarcia tej jednostki opiekuńczej to maj 2021r. Informacje, formularz zgłoszeniowy i oświadczenie do pobrania na stronie parafii: parafiambnp.com w zakładce: Projekty unijne – Klub Malucha. Zgłoszenia na adres: [email protected] oraz w formie papierowej do biura parafialnego.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Dariusz Winkiel i śp. Michał Krzyżan, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o 13.00. Pamiętajmy o nich w modlitwach: Wieczny odpoczynek….