CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 stycznia 2021 roku

1. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte z błogosławieniem świec wg porządku niedzielnego. Dzieci komunijne zapraszamy o 16.30. Gdyby ktoś z różnych przyczyn nie przybył na tę Mszę św., poświęcenie świec będzie w późniejszym terminie.

2. 2 lutego przeżywamy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Otoczmy szczególną modlitwą Siostry Służebniczki Maryi i Braci Kapucynów posługujących w Mogilnie oraz siostry i braci zakonnych pochodzących z naszego miasta, którzy są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.

3. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św. Od 10.40 zapraszamy na śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Natomiast w piątki o 7.45 na śpiew Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji o ustanie pandemii.

4. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszy Świętej modlitwa błogosławieństwa św. Błażeja.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

6. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź i Komunia Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa od 15.00 do 16.00. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Przypominam dzieciom komunijnym i kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej Spowiedzi św.

7. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia będzie o 8.30.

8. Pragnę serdecznie podziękować Parafianom za obecność i modlitwę podczas kolędowania w zmienionej formie. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionych tygodniach z okazji kolędy na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Dzięki nim zapłaciliśmy ostatnią należność za wykonanie kostki brukowej w wysokości 48.000 zł. Kolejne składki budowlane będą przeznaczone na remont pomieszczeń w domu parafialnym, w których powstaje Klub Malucha. Koszt remontu to 187.000 zł. Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wynosi 105.00zł. Pozostałą część pokryją dobrowolne ofiary z tacy. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

9. Przedszkole „Ochronka” prowadzone przez Siostry Służebniczki Maryi w Mogilnie przy ul. Rynek 14 ogłasza nabór na rok 2021/2022. Bliższe informacje w gablocie.

10. Dziękujemy za zbiórkę na ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji w wysokości 1577,47 zł.

11. Kościół jest dezynfekowany. Przed opuszczeniem zajmowanej ławki proszę o odwrócenie kartki „zdezynfekowano”. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa.

12. Dziś przeżywamy 68 Światowy Dzień Trędowatych. Pamiętajmy w modlitwach. Ważne informacje dotyczącej tej choroby znajdziemy w gablocie i na stronie parafii.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Aleksandra Ochocka. Pamiętajmy o niej w modlitwach.

68 Światowy Dzień Trędowatych