DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 3 stycznia 2021 roku

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni.

2. Dzisiaj zapraszamy wszystkich na czuwanie przy żłóbku i na rodzinne kolędowanie od godz. 15.30 do 16.30.

3. Jutro rozpoczynamy błogosławienie rodzin w zmienionej formie. Polegać będzie na odprawieniu danego dnia 2 Mszy św. o 8.00 i 18.00 w intencji mieszkańców wymienionej ulicy lub miejscowości. Chcemy otoczyć modlitwą wszystkie nasze rodziny w trudnym czasie pandemii. Zachęcamy do wspólnej, rodzinnej modlitwy w domach. Modlitwę błogosławieństwa domu będzie można zabrać z kościoła lub ze strony internetowej. Plan wywieszony jest w kruchcie i na stronie internetowej. Poświęcenie nowego domu będzie możliwe na indywidualne zaproszenie.

4. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego: 7.00, 8.30, 10.30, 12.00, 16.30 i 18.00. Nowenna do MBNP będzie tylko o 17.30. Ministranci przed każdą Mszą św. będą rozprowadzać kadzidło i kredę. Ofiary przeznaczone będą na cele ministranckie. Niech złożenia ofiary będzie wyrazem naszej wdzięczności za ich posługę przy ołtarzu.

5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego o 8.15 w telewizji TVN Historia będzie można zobaczyć film pt.: „Człowiek dialogu” o Ks. Abp. Henryku Muszyńskim, który jest honorowym obywatelem naszego miasta.

6. W pierwszy czwartek miesiąca podczas adoracji od 18.30 do 20.00 pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

7. Za tydzień w niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Jednak zwyczaj śpiewania kolęd będziemy podtrzymywać do święta Ofiarowania Pańskiego.

8. Kościół jest dezynfekowany. Przed opuszczeniem zajmowanej ławki proszę o odwrócenie kartki „zdezynfekowano”. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa oraz o właściwej kolejności w przyjmowaniu Komunii św.: najpierw na rękę a następnie tradycyjnie. Kapłan przed ołtarzem rozdziela tylko na rękę, natomiast w bocznej nawie – tradycyjnie.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: śp. Halina Bartkowiak i śp. Irena Jakubowska. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.