DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 5 stycznia 2020 roku.

1. Dzisiejszemu przeżywaniu radości z narodzenia Pańskiego towarzyszy występ kapeli góralskiej. Zapraszamy na Msze św. o 10.30 i 12.00. Po ich zakończeniu będą koncerty kolęd w wykonaniu Gości z Podhala.

2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Kredę i kadzidło będą rozprowadzać przed Mszami św. ministranci a dochód przeznaczony będzie na cele ministrantów oraz fundacji „Małych Stópek” broniącej życia nienarodzonych.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Podczas Mszy św. o 10.30 wystąpią dzieci z Ogniska Misyjnego a po niej będą zbierać ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny na pomoc dzieciom w Amazonii. .

4. W Uroczystość Trzech Króli Chórek „Gloria” z parafii pw. MBNP w Mogilnie, schola „Emaus” z Palędzia Kościelnego oraz Mogileński Dom Kultury zapraszają do Kina „Wawrzyn” w Mogilnie na przedstawienie jasełkowe pt.: „Uratują nas Anieli” o 13.00.

5. Piękną tradycją związaną z uroczystością Objawienia Pańskiego staje się też organizowany Orszak Trzech Króli. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. O 15.00 z mogileńskiego Rynku wyruszy procesja do kościoła MBNP. Przedtem zapraszamy o 13.00 do Kina „Wawrzyn” na przedstawienie jasełkowe.

6. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek 6 stycznia na Mszę św. o 18.00 i spotkanie. Przedtem zapraszamy do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli.

7. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00 z okazją do spowiedzi.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Zwyczajowo pozostawiamy świąteczny wystrój świątyni i śpiewamy kolędy do Święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego.

10. Wraz z pierwszą sobotą stycznia 2020 roku rozpoczynamy dziewięciomiesięczną nowennę przed nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. W pierwsze soboty o 19.00 będą nabożeństwa maryjne. Natomiast w następującą po I sobocie niedzielę będzie katecheza, którą wygłosimy przed każdą Mszą Świętą. Znakiem zewnętrznym przeżywanej nowenny jest świeca nowennowa umieszczona przed wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej.

11. W naszej parafii trwa kolęda. Kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem. Wodę poświęconą można zabierać z kruchty kościoła. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie.

12. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA organizuje zabawę karnawałową22 lutego 2020 r. w restauracji BOSS. Koszt 250 zł od pary. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

13. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w wypoczynku zimowym w Murzasichlu w dniach 1-8.02.2020r. Koszt 750 zł. Zapisy w biurze parafialnym.