DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17 stycznia 2016

1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa dokonującego pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej, ukazuje nam Jezusa objawiającego swoją chwałę i moc.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą.
  3. W tym tygodniu obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom błogosławieństwa Bożego, wszelkiej radości i zadowolenia, zdrowia oraz pięknego dawania świadectwa wiary swoim wnukom.
  4. Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Módlmy się za naszych braci i siostry wyznających wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji.
  5. Dobiegają końca kolędowe odwiedziny w naszej parafii. Osoby których nie zastaliśmy w domach a chcą odwiedzin kapłana, odwiedzimy w niedzielę 24.01.2016r. od godz. 16.00. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub w biurze parafialnym. Porządek wizyty duszpasterskiej zamieściliśmy w parafialnej gablotce i na stronie internetowej. Dziękujemy za otwarcie drzwi Waszych mieszkań oraz za wspólną modlitwę i rozmowę. Ofiary zbierane podczas kolędy przeznaczone będą w części na uregulowanie zobowiązań wobec diecezji, część na cele parafialne oraz dla odwiedzającego kapłana.
  6. Dziękujemy za zbierane ubiegłej niedzieli ofiary na remont schodów wejściowych do kościoła w wysokości 1386 zł.
  7. Z racji wizyt duszpasterskich Msze św. w dni powszednie będą tylko o 8.00.
  8. Nowenna do MBNP będzie w środę o 8.30. Biblioteka parafialna czynna jest w każdą środę od 9.00 do 10.00.
  9. Parafia we Wszedniu zaprasza na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu muzyków Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w najbliższą sobotę 23.01.2016r. po Mszy św. o 17.00. Ofiary zbierane podczas koncertu przeznaczone będą na cele charytatywne.
  10. Młodzież naszej parafii Sakrament Bierzmowania przyjmie z rąk Księdza Prymasa Wojciecha Polaka w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 3.04.2016r. o 12.00.

Mogilno, 17.01.2016r.