DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24 kwietnia 2022 roku

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. O 17.30 nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

2. W Gnieźnie trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji.

3. W poniedziałek przypada święto Św. Marka Ewangelisty. Jest to też dzień modlitwy o urodzaje.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I ponadpodstawowych we wtorek o 18.00.

5. Spotkanie lektorów świeckich we wtorek po Mszy św. o 18.00 na plebanii.

6. We wtorek będziemy celebrować uroczystość Św. Wojciecha, . W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość została przeniesiona na 26 kwietnia.

7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach. Adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. od 10.30.

8. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę po Mszy św. o 18.00.

9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.

10. W piątek obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau w 1945r.

11. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc maryjny. Nabożeństwo majowe będzie o 17.30.

12. Za tydzień Niedziela Biblijna i Tydzień Biblijny. W ramach narodowego czytania Pisma Świętego zapraszamy do kościoła od 15.00 do 16.00. Będziemy słuchać Ewangelii wg św. Łukasza.

13. Szkoła artystyczna U Pana Boga za piecem we Wszedniu zaprasza na drzwi otwarte w sobotę 07.05.2022r. Od 10.00-12.00. Będzie można zapoznać się z ofertą zajęć artystycznych, porozmawiać z nauczycielami i uczniami. O 12.15 będzie pokaz artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły. W ofercie zajęcia muzyczne, taneczne i sportowe. Informacje na ulotkach.

14. Szkoła artystyczna U Pana Boga za Piecem we Wszedniu zaprasza do udziału w kursie tańca dla narzeczonych, którzy chcieliby profesjonalnie przygotować swój pierwszy taniec.

15. Prosimy o przestrzeganie właściwego sposobu przyjmowania Komunii św.: przed ołtarzem rozdzielamy na dłonie; w nawie bocznej-tradycyjnie. Przyjmujący na rękę proszeni są o wyciągnięcie wyprostowanej dłoni daleko przed siebie na wysokości klatki piersiowej. Po otrzymaniu Komunii św. na lewą dłoń, prawą spożywamy w obecności kapłana.

16. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Karol Linke, śp. Genowefa Kuźba i śp. Damian Soszyński, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o 13.00 oraz śp. Czesław Śniegowski, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek...