DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 luty 2021 roku

1. Druga niedziela Wielkiego Postu to Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami, których będzie można wesprzeć ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Poniedziałek, 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Kultywujmy ich pamięć i módlmy się za nich.

3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin.

4. W każdy wtorek marca po Mszy Świętej wieczornej od 18.30 do 20.00 zapraszamy szczególnie mężczyzn naszych parafii (młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków) na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa, abyśmy dobrze wypełniali zadania powierzone przez Boga, które wiążą się z męstwem i ojcostwem. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

5. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w czwartek od 18.30 do 20.00.

7. Zapraszamy do śpiewu Koronki do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek o 7.45 a po porannej Mszy św. na różaniec prowadzony przez Koło Różańcowe.

8. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy od 15.00 do 16.00. Droga krzyżowa o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.30 dla młodzieży i dorosłych.

9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 8.30. Tego dnia przez modlitwę przygotowujemy się do nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii. Chorych z sakramentami św. odwiedzimy od 9.00.

10. W niedzielę o godz. 17.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w gorzkich żalach i w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.

11. Codziennie o 15.00 dzwony wzywają do Koronki do Miłosierdzia Bożego. W miarę możliwości włączmy się w modlitwę każdego dnia Wielkiego Postu. Skorzystajmy z transmisji koronki z Łagiewnik w TVP3, w TV TRWAM i Radiu Maryja.

12. Parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie realizuje projekt pn. Klub Malucha „Radość Życia”, który jest dofinansowany przez Unię Europejską. Trwa rekrutacja uczestników – dzieci od 1 do 3 roku życia zamieszkujący, uczący się lub pracujący na terenie Gminy Mogilno. Planowany termin otwarcia to kwiecień 2021r. Klub zapewni dzieciom opiekę wykwalifikowanej kadry wraz z wyżywieniem. Informacje na stronie internetowej oraz przez adres mailowy: [email protected]. Formularz zgłoszeniowy i oświadczenie do pobrania na stronie parafii: parafiambnp.com w zakładce: Projekty unijne – Klub Malucha. Zgłoszenia na adres: [email protected] oraz w formie papierowej do biura parafialnego.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Maria Bernaciak, której pogrzeb będzie w środę o 13.30 w naszym kościele. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.