DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 8 marca 2020 roku

1. Kościół w Wielkim Poście pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. W piątek o godz. 16.00 droga krzyżowa dla dzieci a o 17.30 dla wszystkich. W niedzielę o godz. 17.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. O prowadzenie Drogi Krzyżowej w piątek proszę Stowarzyszenie Rodzin „Alvira”.

2. W Kościele m przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiarami do puszek wesprzemy misjonarzy w niedzielę – 15.03.2020r.

3. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o niewiastach, o matkach rodzin, o samotnych i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich Panu Bogu i Maryi, która jest wzorem żony i matki.

4. Od poniedziałku do środy młodzież z Zespołu Szkół w Mogilnie będzie przeżywać rekolekcje wielkopostne, natomiast dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 od środy do piątku. Rekolekcje dla dzieci prowadzić będzie Ojciec Dawid, Kapucyn z mogileńskiego Klasztoru wraz z Paniami Katechetkami Jolantą i Marią. Prosimy rodziców, aby z większą troską spojrzeli w tym czasie na swoje dzieci. To na rodzicach spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia w duchu wiary, tradycji chrześcijańskiej i pobożności.

5. W związku z rekolekcjami środowa nowenna do MBNP będzie tylko o 17.30. Msza św. o 11.00 będzie odprawiona o 12.00. Nie będzie też adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w czwartek od 18.30 do 20.00.

7. W ramach rekolekcji dla dzieci w mogileńskim kinie „Wawrzyn” wyświetlany będzie film pt.: „Najświętsze Serce”. Projekcje pierwszego filmu o objawieniach Najświętszego Serca Pana Jezusa św. Małgorzacie Alacoque będą też dla wszystkich chętnych: w środę i czwartek o 11.00 a w piątek o 9.00 i 11.00. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tego ważnego filmu.

8. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. O 17.30 Rodzina Fatimska zaprasza na modlitwę różańcową.

9. Zebranie rodziców dzieci komunijnych będzie w piątek po drodze krzyżowej o 16.00.

10. Dziękujemy za ofiary z dzisiejszej niedzieli, które przeznaczone będą na spłatę nowej kostki brukowej przy kościele. Bóg zapłać!

11. Dziękuję za ofiary na kwiaty i dekorację kościoła składane do skarbony pod chórem.

12. Kolejne zajęcia kursu przedmałżeńskiego będą dzisiaj o 15.00 w domu parafialnym.

13. Z inicjatywy Ks. Prałata Eugeniusza Jaworskiego powstaje ikona św. Józefa. Będzie umieszczona przy ołtarzu MBNP. W dniach 16-18.03.2020r. o 18.00 Ks. Prałat będzie głosił nauki a w Uroczystość św. Józefa poświęcimy obraz.

14. W przyszłą niedzielę będzie można odebrać książkę Ks. Prałata pt. „Moje życie darem Boga”. Znajdziemy w niej opis życia księdza emeryta.

15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Eugenia Biniszkiewicz, śp. Grzegorz Chojecki i śp. Czesława Woźniak oraz śp. Łucja Jebasińska, której pogrzeb będzie we wtorek o 12.00. Wieczny odpoczynek…